Nowoczesna medycyna estetyczna – możliwości i trendy

Współczesna medycyna estetyczna daje nam nieograniczone możliwości w kwestii poprawy wyglądu.

Nowoczesna medycyna estetyczna – możliwości i trendy

Skuteczne metody na poprawę estetyki niemalże każdej partii ciała, zatrzymanie procesów starzenia, usuwanie blizn, czy szybka redukcja cellulitu to jedne z wielu tematów budzących ogromne zainteresowanie zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jakie zabiegi są zatem najbardziej popularne i warte uwagi?

Redukcja zmarszczek i poprawa konturu twarzy

Nowoczesny sprzęt, wiedza i doświadczenie lekarzy z dziedziny medycyny estetycznej pozwalają obecnie na przeprowadzanie różnego rodzaju zabiegów i terapii w obrębi skóry twarzy. Jeszcze do niedawna, jedynym znanym sposobem na redukcję zmarszczek były zastrzyki z botoksem. Obecnie usuwanie zmarszczek wiąże się z możliwością wyboru różnego rodzaju sposobów i preparatów. Głębokie peelingi chemiczne, lasery,czy mezoterapia już na stałe zagościły w większość gabinetów urody i cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Zabiegi ujędrniające

Innymi, równie pożądanymi i często wykonywanymi są wszelkie zabiegi poprawiające jędrność i napięcie skóry. Wiele z nich opiera się na podaniu kwasu hialuronowego, który w doskonały i szybki sposób likwiduje zmarszczki, ale nie tylko. Preparat ten jest także wykorzystywany do poprawy owalu twarzy, czy modelowania kości policzkowych. W ofercie znajdziemy także specjalne zabiegi ujędrniające brzuch, pośladki, czy uda. Wykonywane są za pomocą specjalistycznego sprzętu, z wykorzystaniem różnych preparatów. To, na co się ostatecznie zdecydujemy zależy przede wszystkim od kondycji skóry oraz własnych preferencji.

Zabiegi wykorzystujące lasery

Laseroterapia to w medycynie estetycznej niezwykle obszerne pojęcie. Kryje się pod nią możliwość usuwania blizn, zmarszczek, rewitalizacja skóry, redukcja cellulitu, a nawet usuwanie niechcianego owłosienia. Współczesne lasery to wysoce zaawansowane urządzenia pozwalające na przeprowadzanie rozmaitych zabiegów, po których zauważymy natychmiastowe efekty. Skutecznie zamykają naczynia krwionośne, redukują rozstępy, likwidują blizny potrądzikowe. Zabiegi przeprowadzane są zawsze przez specjalistów, duże znaczenie ma także rodzaj urządzenia, jakim są wykonywane.

Zabiegi kwasami

Kolejnym ze sposobów na odwrócenie niektórych procesów starzenia i poprawę wyglądu, zwłaszcza skóry twarzy są terapie z wykorzystaniem kwasów. Mimo, iż sama nazwa może nie do końca dobrze się kojarzyć, to są to zabiegi, które są najczęściej wybierane i stosowane. Terapie polegają na bezpośredniej aplikacji na skórę różnych preparatów złuszczających. Efektem jest oddzielanie się zrogowaciałego naskórka oraz widoczne odżywienie skóry twarzy. Niektóre kwasy dodatkowo likwidują pewnie niedoskonałości, przebarwienia, a nawet wygładzają drobne zmarszczki.  Ważne jednak, by dany preparat był odpowiednio dobrany do typu i kondycji skóry.

Niezależnie od tego, z jakimi defektami i kompleksami się zmagamy, możliwości medycyny estetycznej są obecnie tak duże, że każdy bez problemu znajdzie zabieg, który zagwarantuje mu satysfakcjonujące efekty.

Wpis znaleziono dzięki:

- Zabiegi kwasami

- Zabiegi wykorzystujące lasery

- Zabiegi ujędrniające