Nowoczesność, uniwersalność, nietuzinkowość – poznaj niszowe zapachy Escentric Molecules!

Marka, która zaskoczyła wszystkich i bardzo szybko zyskała fanów na całym świecie. Każdy chce sprawdzić na własnej skórze czym wyróżniają się  enigmatyczne molekuły.

Nowoczesność, uniwersalność, nietuzinkowość – poznaj niszowe zapachy Escentric Molecules!

Jak pachną? Jakie mają właściwości? Poznajmy tajemnicę Escentric Molecules.

Skąd wziął się pomysł na „molekuły”?

Idea zrodziła się w głowie genialnego, niemieckiego perfumiarza Gezy Shoena. Podczas wieloletniej działalności dla znamienitych domów perfumeryjnych, poznał tajemniczą cząsteczkę Iso E Super. Oszołomiony jej niezwykłymi właściwościami postanowił zaryzykować i przedstawić ją światu solowo. Swój koncept nazwał Molecule 01, który uznaje za swoisty „antyzapach”, bowiem nie pachnie on niczym określonym.  Odbiorcy byli zaintrygowani, nieco zaskoczeni, ale z biegiem czasu zachwycili się Iso E Super! Urzeczony sukcesem Geza, postanowił pójść za ciosem i wydał kolejne pojedyncze molekuły, a także połączył je z innymi składnikami kreując oddzielne kompozycje Escentric.

Dlaczego Molecule 01 jest tak kultowy?

Ponieważ jest zupełnie inny od wszystkiego, co było dostępne na rynku. Składa się z aromamolekuły Iso E Super, powstałej w latach  70-tych, która dość szybko stała się komponentem popularnych zapachów (np. Fahrenheit Diora), ale nie była ona jawna. W kompozycji dodawała przestrzeni, wzmacniała projekcję zapachu, dodawała jej życia, ale była jedynie cichym bohaterem gdzieś w tle. W Molecule 01 mamy możliwość poznania jej wyjątkowego charakteru. Sam zapach możemy określić jako „zielono-drzewny”, ale będzie to opis bardzo uproszczony. Tak naprawdę  Iso E Super oddziałuje ze skórą bardzo indywidualnie – przecież każdy z nas ma swój inny zapach! Wyróżniającą go cechą jest to, że kiedy go nosimy, aromat często nam umyka, przy czym otoczenie czuje nas bardzo wyraźnie. Mamy wrażenie, że pojawia się i znika podczas dnia. Tworzy wokół nas chmurę niezwykłego, magicznego, krystalicznego aromatu przyciągającą uwagę innych. A Jeśli chcemy odmienić nasz ulubiony zapach, dodajmy do niego Molecule 01 i poznajmy swoje perfumy na nowo!

Zapach Molecule 01 znajdziesz w perfumerii Lulua: https://lulua.pl/produkt/molecule-01-edt/

Co odnajdziemy jeszcze w ofercie Escentric Molecules?

Po wydaniu Molecule 01, Geza stworzył kompozycję Escentric 01, w której dawkę Iso E Super znacznie zmniejszył, a mieszankę uzupełnił o aromat różowego pieprzu, pączków jaśminu i piżma. Kilka lat później wydał kolejne serie molekuł.

Escentric Molecules: 02, 03, 04

  • Molecule 02 to ambroxan – cząsteczka pachnąca podobnie do ambry – czyli morzem, świeżością i delikatną słodyczą. W Escentric 02 dodano do niej ziołową lemoniadę i gin z tonikiem.
  • Molecule 03 – octan wetiwerolu. Pachnie kłączem wetiwerii. Jest zielono, świeżo i delikatnie gorzko. Cytrusową odsłoną wetiwerolu jest Escentric 03, w której towarzyszą mu: skórka z limonki, pieprz, cedr oraz irys.
  • Ostatnią wydaną molekułą jest javanol w Molecule 04. To cząsteczka odzwierciedlająca aromat drzewa sandałowego. Jest kremowo, drzewnie i łagodnie. Escentric 04 to z kolei javanol połączony z grejpfrutem, jałowcem i odrobiną róży.

Artykuł partnera

Wpis znaleziono dzięki:

- Escentric Molecules

- Dlaczego Molecule 01

- Cząsteczka Iso E Super.