Nowy trend Instagramu: szklana skóra. Jak osiągnąć efekt „glass skin”?

Ostatnio Europejki chętnie naśladują koreańskie trendy w sferze urody i pielęgnacji ciała. Koreańskie nowości zachwycają także na Instagramie, a aktualnie na topie jest efekt „glass skin". Potrzeba miesięcy, aby go osiągnąć, ale jest to warte!

foto. instagram.com/elliejellyb3an

W ciągu lat Korean beauty zdobyło ogromną popularność jako specjaliści z dziedziny mody, urody i modelingu. Koreańskie trendy są głównie związane z pielęgnacją skóry. Popularność efektu „szklanej skóry” tylko to potwierdza.

Określenie „szklana skóra” (z angielskiego – „ glass skin”) oznacza czystą, błyszczącą, gładką cerę bez oznak starzenia. Skóra tworzy wrażenie szklanej powierzchni. Nic dziwnego, że kobiety na całym świecie chcą uzyskać taki efekt. Niestety osiągnięcie go wymaga miesięcy rzetelnej pielęgnacji, aby móc dotrzeć do głębokich warstw skóry.

foto. instagram.com/elliejellyb3an

Sekretami pielęgnacji cery dzieli się kosmetyczka-animator Ellie Choi z Los Angeles na swoim profilu na Instagramie. Jej skóra jest perfekcyjna. Żeby uzyskać taki efekt, Ellie Choi każdego wieczoru dużo czasu poświęca na demakijaż. Na początku usuwa go za pomocą chusteczek do demakijażu. Następnie myje twarz żelem oczyszczającym. Takie zabiegi idealnie usuwają pozostałości makijażu i nie przesuszają skórę. Potem należy zastosować tonik, aby wyrównać Ph. Kolejny krok to silne nawilżenie. Od czasu od czasu stosuje maseczki złuszczające i maseczki w płachcie. Ważną rolę w pielęgnacji cery odgrywa odżywienie. Ellie Choi utrzymuje zdrową dietę, unika smażonego i tłustego jedzenia, pije dużo wody oraz regularnie je owoce i warzywa.

foto. instagram.com/elliejellyb3an

Czy wystarczy Ci cierpliwości, żeby osiągnąć efekt „szklanej skóry”?