O humorze i u/śmiechu. Henryka Radziejowska-Semków

Jak rozśmieszyć siebie i innych? Odpowiedzi (i nie tylko) znajdziecie w tym poradniku, który na rynku ukazał się 10 lutego.

O humorze i u/śmiechu. Henryka Radziejowska-Semków
O humorze i u/śmiechu. Henryka Radziejowska-Semków.

Na początku miesiąca nakładem wydawnictwa PRIME BOOKS ukazała się książka „O humorze i u/śmiechu. Jak rozśmieszać siebie i innych” autorstwa Henryki Radziejowskiej-Semków. To niezwykłe kompendium wiedzy dla tych, którzy lubią się śmiać, jak i tych, którzy mają problem z uśmiechaniem się na co dzień.

„O humorze i u/śmiechu. Jak rozśmieszać siebie i innych”

Śmiech i uśmiech to uniwersalny wyraz emocji, który rozumieją ludzie na całym świecie. Henryka Radziejowska-Semków, ekspertka w dziedzinie gelotologii, czyli nauki o śmiechu, napisała niniejszy przewodnik właśnie o tym wyjątkowym zjawisku. Jest on zaadresowany do bardzo szerokiej rzeszy odbiorców – od naukowców, terapeutów i pedagogów po osoby zwyczajnie zainteresowane zagadnieniem u/śmiechu. Książka jest pełna porad i wskazówek jak śmiać się częściej i dlaczego warto to robić. Zawiera arcyciekawy rys historyczny fenomenu, jakim jest u/śmiech, oraz obszerny zestaw ćwiczeń do wykorzystania zarówno w domu, jak i na zajęciach z różnymi grupami. W środku znajdują się też odpowiedzi na nurtujące pytania, takie jak „Skąd wziął się u/śmiech?”, „Czy kiedyś śmialiśmy się inaczej niż dzisiaj?”, „Co zrobić, by wywołać uśmiech na twarzy swojej i innych?”, „Jakie korzyści, oprócz dobrego humoru, przynosi nam u/śmiech?”. Tej pozycji nie można przegapić!

Zobacz także: Podbipięta, czyli co się kryje w nazwiskach. Michał Rusinek

O autorce

Henryka Radziejowska-Semków to wiecznie uśmiechnięta nauczycielka szkoły średniej i uczelniany wykładowca. Teatralna pasjonatka tworząca „swój teatr” z amatorskimi grupami dorosłych i seniorów. Niepoprawna optymistka i miłośniczka paradoksu, jak jej mistrz Leopold Staff: „O to chodzi jedynie, by naprzód wciąż iść śmiało, bo zawsze się dochodzi gdzie indziej, niż się chciało” (Odys). I taka oto życiowa filozofia „popchnęła” ją w kierunku u/śmiechu i pierwszej książki pisanej „ku pokrzepieniu” w czasach pandemii. Obecnie cieszy się emerytalną wolnością.