Oryginalny Nissan Qashqai, teraz jeszcze lepszy

Wobec ciągłego wzrostu konkurującego segmentu crossoverów, gdzie Nissan Qashqai zainicjował trend, dynamika zmian jest wyjątkowo silna. Nieco ponad trzy lata po wprowadzeniu trzeciej generacji Qashqai, model ten uplasował się na pokaźnym europejskim rynku z ponad 350 000 sprzedanych egzemplarzy.

Oryginalny Nissan Qashqai, teraz jeszcze lepszy Oryginalny Nissan Qashqai, teraz jeszcze lepszy

Qashqai nadal stanowi podstawę segmentu crossoverów, decydując o trendach. W związku z tym, model Qashqai został gruntownie odświeżony, zarówno pod względem wyglądu, jak i technologii.

Oryginalny Nissan Qashqai, teraz jeszcze lepszy

Z odważnych zmian w stylu nadwozia po wszechstronne ulepszenia systemu informacyjno-rozrywkowego i infrastruktury komunikacyjnej, filozofia stojąca za zmianami w crossoverze Qashqai polega na zachowaniu istoty tego, co klienci najbardziej cenią w tym modelu, poszerzeniu jego silnych stron oraz dodaniu jeszcze bardziej intuicyjnych i łatwych w użyciu funkcji technologicznych.

Odświeżona stylistyka: odważniejszy wygląd Qashqai

Zmieniono wygląd crossovera Qashqai, nadając mu jeszcze bardziej dynamiczną stylistykę, która również zyskała na wyrazistości i nowoczesnej świeżości.

Osłona chłodnicy została gruntownie zmodyfikowana w celu uzyskania jeszcze mocniejszego pierwszego wrażenia, a inspirację do stworzeniu tego elementu projektanci czerpali z dawnych japońskich zbroi. Ta część nadwozia składa się z dziesiątek trójwymiarowych elementów w kształcie przecinków, wykończonych na wysoki połysk czarnym lakierem. Detale te wydają się unosić w przestrzeni między krawędzią maski a górną krawędzią tablicy rejestracyjnej. Po bokach centralnej części „przecinki” układają się w trójkąty. W najwyższej wersji wyposażenia wykończone są one w kolorze satynowego chromu techniką hot-stampingu.

Oryginalny Nissan Qashqai, teraz jeszcze lepszy

Boki zderzaka są w kolorze nadwozia, a poniżej tablicy rejestracyjnej do dolnych rogów zderzaka przebiega czarny pas o wysokim połysku. Poniżej wlotu powietrza znalazł się cienki pasek w kolorze nadwozia, który nadaje przodowi auta wyrazistości.

Nowe reflektory podkreślają charakter pojazdu i pozwalają jeszcze silniej zaznaczyć jego wyjątkowy wygląd. Po zmianach model został wyposażony w adaptacyjny moduł świateł drogowych, uzupełniony o mniejszą jednostkę zapewniającą szerszy rozsył wiązki światła, przydatny w celu zwiększenia widoczności w warunkach słabego oświetlenia czy mgły.

Oryginalny Nissan Qashqai, teraz jeszcze lepszy

Nowoczesne Elementy Kontroli: ulepszony system Infotainment

Kabina New Qashqai jest wyposażona w ulepszony zestaw elementów sterujących oraz zestaw biegów montowany na kolumnie kierownicy. Jest także wyposażony w 13-calowy centralny ekran systemu Infotainment.

Napęd 4×4 jako standard Model wprowadza jednostkę napędową 2.0 TDI (193 KM) z napędem na cztery koła jako standard. W przyszłości auto będzie dostępne także z innymi silnikami, w tym z hybrydą typu plug-in oraz 1.5 TSI mild hybrid (150 KM).

Oryginalny Nissan Qashqai, teraz jeszcze lepszy

Nowe kolory i dodatki stylistyczne Wprowadzono trzy nowe kolory: perłowa biel, który ma czysty odcień i w niektórych warunkach oświetleniowych wydaje się wręcz lśniący; perłowa czerń, która ma głębszy odcień; i Deep Ocean, który w zależności od natężenia światła jego kolor wydaje się wpadać między ciemnoniebieskim a metalicznym turkusowym.

Nowa wersja wyposażenia N-Design Wersja N-Design to nowość w ofercie Qashqai, wyposażona w wyjątkowe detale stylistyczne.

Oryginalny Nissan Qashqai, teraz jeszcze lepszy

Nowy poziom wyposażenia N-Design

Nowością w gamie Qashqai jest wersja N-Design z wyjątkowymi akcentami stylistycznymi. To propozycja dla klientów, którzy chcieliby, aby ich samochód był szczególnie wyrazisty. Dolna część nadwozia pod drzwiami i nadkola w wersji N-Design są w kolorze nadwozia. W tej wersji wyposażenia wyróżniają się także nowe, 20-calowe obręcze kół z lekkich stopów.

Udoskonalone wykończenie wnętrza

Zmiany Nissana Qashqai na stylistyce nadwozia się nie kończą, znaczące udoskonalenia zostały także zastosowane we wnętrzu tego popularnego crossovera.

Oryginalny Nissan Qashqai, teraz jeszcze lepszy

W wyższych wersjach wyposażenia wnętrze zyskuje na atrakcyjności dzięki zastosowaniu materiału Alcantara® na desce rozdzielczej, wstawkach w drzwiach, podłokietnikach, pokrywie schowka, a nawet na konsoli środkowej na wysokości kolan.

Nowe materiały z drobną fakturą zdobią konsolę środkową wokół dźwigni zmiany biegów i wstawkę pomiędzy górną częścią deski rozdzielczej a schowkiem, co podkreśla przywiązanie do detali, charakterystyczne dla japońskiego rzemiosła.

W wyższych wersjach modelu wprowadzono nowe wykończenia foteli, które dodają całości jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru. W wersji wyposażenia Tekna zastosowano pikowaną syntetyczną skórę z przebłyskami „umbry palonej” na siedziskach i na bokach oparć foteli. Na szczególną uwagę niewątpliwie zasługuje czarna, częściowo pikowana skóra najwyższej jakości w najbogatszej wersji wyposażenia Tekna+.

Oryginalny Nissan Qashqai, teraz jeszcze lepszy

Fotele w Nissanie Qashqai N-Design pokryte są czarną skórą z przeszyciami, połączoną z materiałem Alcantara®. Tym, co dodatkowo wyróżnia tę wersję, jest specjalne przetłoczenie tworzące napis „Qashqai”, którym ozdobiono element tuż pod zagłówkami przednich foteli.

Kolejną nowością podnoszącą komfort podróżowania jest nastrojowe oświetlenie kabiny w wersjach od N-Connecta wzwyż. Dyskretnie rozmieszczone czerwone/zielone/niebieskie diody LED pozwalają kierowcy (lub pasażerowi) spersonalizować oświetlenie wnętrza w zależności od nastroju. W najwyższych wersjach diody LED znajdują się również z tyłu kabiny, dzięki czemu z nastrojowego oświetlenia mogą korzystać wszyscy pasażerowie. Ustawieniami tych elementów oświetlenia można sterować z centralnego ekranu systemu informacyjno-rozrywkowego.

Oryginalny Nissan Qashqai, teraz jeszcze lepszy

„Qashqai w nowej odsłonie ma bardziej techniczny wygląd, oferuje różnorodność faktur i przyciągające wzrok detale. Inspiracją były dla nas tradycyjne japońskie stroje bitewne, które są połączeniem kunsztu i ogromnej wytrzymałości. Szczególną uwagę poświęciliśmy przedniemu i tylnemu oświetleniu, które płynnie się ze sobą integruje. Z kolei w środku nowe materiały wykończeniowe i nastrojowe oświetlenie jeszcze bardziej poprawiają wrażenia z jazdy. Jesteśmy przekonani, że klienci kupujący crossovery będą zachwyceni osiągniętymi przez nas efektami” – powiedział Matthew Weaver, wiceprezes, Nissan Design Europe.

Najnowsze technologie prosto do Twojego samochodu

Odkąd motoryzacja zaczęła zażywać szybkiego postępu technologicznego, tempo zmian wśród niesamowitych osiągnięć wydaje się być coraz bardziej zadziwiające. Stojąc na czele tych zmian, odświeżony Nissan Qashqai bierze wszystko, co najlepsze z technologii cyfrowych i przetwarzania danych, i przekształca je w funkcje, które ułatwiają codzienne życie kierowców.

Najlepszym przykładem jest system kamer 360°. To flagowa technologia firmy Nissan, która zadebiutowała na rynku już w 2007 roku. Teraz, system ten został unowocześniony, dostarczając jeszcze wyraźniejszy obraz, niezależnie od warunków oświetleniowych. AVM posiada teraz funkcję 3D, umożliwiającą kierowcy widok samochodu z ośmiu różnych punktów widzenia, co z pewnością jest pomocne podczas manewrowania w trudnych sytuacjach.

System kamer 360° współpracuje również z systemem wykrywania poruszających się obiektów, który wydaje sygnał dźwiękowy, gdy wykryje ruchomą przeszkodę w pobliżu samochodu. Oprócz tego, AVM oferuje funkcję zapamiętywania często odwiedzanych miejsc parkingowych, dzięki czemu samochód automatycznie rozpoznaje lokalizację za pomocą GPS – co jest szczególnie przydatne w małych przestrzeniach parkingowych.

System technicznych udoskonaleń wprowadzonych w Nissan Qashqai jest ogromny, ale na pewno warto zwrócić uwagę na dodatkowe ulepszenia pakietu systemów wspomagania kierowcy. Ulepszony system hamowania awaryjnego, przeprofilowany system utrzymywania pasa ruchu, czy inteligentny system utrzymania prędkości to tylko kilka z nich.

Nissan Qashqai zdecydowanie stawia na nowoczesne technologie, w tym na integrację z Google. Dzięki wbudowanym usługom Google w systemie informacyjno-rozrywkowym NissanConnect, Qashqai może stać się integralną częścią cyfrowego życia kierowcy.

„Odświeżony Nissan Qashqai to istotny krok naprzód w naszym zaangażowaniu w innowacyjność. Od nowych generacji systemu kamer 360°, które będą służyć naszym klientom na co dzień, po integrację z wbudowanymi usługami Google, która pozwoli Qashqai stać się częścią ich cyfrowego życia. Wszystko to sprawia, że Qashqai jest prawdziwym ucieleśnieniem naszych priorytetów – intuicyjnej obsługi i prawdziwej wygody” – powiedział David Moss, wiceprezes ds. badań i rozwoju w regionie AMIEO (Afryka, Bliski Wschód, Indie, Europa i Oceania).

Aby podsumować, ogromne zmiany technologiczne, wprowadzone w Nissan Qashqai, sprawiają, że codzienne doświadczenia jazdy stają się o wiele bardziej bezpośrednie i bezpieczne. Wydaje się, że wkrótce codzienne doświadczenia za kierownicą staną się o wiele bardziej intuicyjne – wszystko za sprawą niewiarygodnych technologicznych postępów, tak dobrze widocznych w odświeżonym Nissan Qashqai.