Oszczędności na czarną godzinę

oszczednosci na czarna godzine
Ostatnimi czasy przez nas kraj przetoczyła się debata na temat… naszych oszczędności. Jak mawiał przed laty Stanisław Jerzy Lec: „Wszyscy chcą naszego dobra – nie dajmy go sobie zabrać”. Jakże aktualne jest dziś to stwierdzenie!

Wbrew deklaracjom polityków o zakończeniu kryzysu w dalszym ciągu odczuwamy jego skutki i stale zaciskamy pasa, czy to sami, czy zmuszeni przez naszych pracodawców, którzy również borykają się z problemami związanymi z ogólnoświatowym kryzysem finansowym i przestojem w różnego rodzaju branżach. Sami zadbajmy o naszą finansową przyszłość!

Na ZUS oczywiście nie ma co liczyć, przy pieniądzach z OFE stale „majstruje” rząd. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy istnieją inne dobre i sprawdzone sposoby oszczędzenia pieniędzy na przyszłość lub na tzw. bliżej nieokreśloną w przyszłości „czarną godzinę”? Przeczytajcie nasz artykuł, a uzyskacie odpowiedzi na nurtujące was pytania.

Myślmy o naszej przyszłości
Jeśli chcemy myśleć o naszej emeryturze ze spokojem i bez szargania nerwów, to nie ma wyjścia. Musimy zadbać o nią sami. Dlatego też już teraz – mimo czasem złej sytuacji finansowej – starajmy się oszczędzać na ten cel pieniądze. Nie muszą to być od razu wielkie kwoty. Ale nawet co miesiąc wpłacane niewielkie pieniądze np. na dobre konto oszczędnościowe sprawią, że w perspektywie wielu lat przyniesie to pożądany przez nas efekt. Nie odkładajmy oszczędzania „na później”, na moment, kiedy nasza obecna sytuacja finansowa polepszy się. Wówczas bowiem przyjdą inne wydatki i tak naprawdę inne wymówki. Pamiętajmy, już teraz, w teraźniejszości myślmy o naszej przyszłości.

Zacznijmy od prostych rzeczy
Nauczmy się oszczędzać. Pod koniec każdego miesiąca róbmy listę wydatków na następny. Do sklepu na większe zakupy zawsze udawajmy się z wypunktowaną listą zakupów. Zmieńmy żarówki na energooszczędne, nie zostawiajmy włączonego światła w pokoju, z którego wychodzimy choćby na parę minut, płaćmy w miarę możliwości gotówką, nie kartą kredytową. Dzięki temu zaoszczędzimy środki, które będziemy mogli np. zainwestować na giełdzie lub w inny sposób, który przyniesie zyski na przyszłość. Za wszystkie sposoby trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
źródło: http://www.ideabank.pl/konto-oszczednosciowe