Pedro Almodóvar powraca! „The Room Next Door”

Z dumą ogłaszamy powrót Pedro Almodóvara! Jego najnowszym projektem jest „The Room Next Door”, 24. film zasypujący jego znakomitą filmografię. Co więcej, będzie to jego pierwszy pełnometrażowy obraz realizowany w języku angielskim.

Pedro Almodóvar powraca! „The Room Next Door”

Przed obiektywem reżysera stanie elitarny duet aktorski: Tilda Swinton i Julianne Moore, a towarzyszyć im będzie John Turturro. Zdjęcia do tego obrazu mają rozpocząć się w nadchodzącym marcu, a ich realizacja będzie miała miejsce w Nowym Jorku i Madrycie. Jest to 14. film Almodóvara, którym z dumą będziemy mogli zasilić nasze kina, pod szyldem Gutek Film.

„The Room Next Door” to poruszająca opowieść o Marcie (Tilda Swinton), korespondentce wojennej i matce, której nie zawsze udaje się sprostać swojemu rodzicielskiemu obowiązkowi, oraz jej córce, której serce jest pełne żalu. Przez całkowite nieporozumienie obie od długiego czasu nie utrzymują ze sobą kontaktu. Ingrid (Julianne Moore), pisarka i bliska przyjaciółka Marty, zostaje wtajemniczona w bolesną tajemnicę, którą skrywają zarówno matka, jak i córka.

Film dosadnie pokazuje okrutną naturę wojny, śmierci, ale również dwie różne postawy wobec brutalnej rzeczywistości. Próbuje nam przekazać, iż najprostszym remedium na zmorę okrutnego świata może okazać się przyjaźń i momenty namiętnego uniesienia. Almodóvar w „The Room Next Door” przedstawia również jak radosne mogą być poranki wypełnione śpiewem ptaków, spędzone w domu zagłębionym w sercu natury Nowej Anglii. Tam właśnie, Marta i Ingrid znajdą się w zaskakującej, lecz jednocześnie cudownie niezręcznej sytuacji.