Pielęgnacja włosów jesienią – sposoby na odżywione i pełne blasku pasma!

Odczuwalna już niemal w pełni jesień to czas powrotu do rzeczywistości, który z jednej strony narzuca konieczność pożegnania się z ciepłymi, słonecznymi dniami, ale z drugiej obdarza pięknymi widokami i mnóstwem kolorów. Jest to też czas, kiedy można znaleźć chwilę, by skupić się swoich potrzebach.

Pielęgnacja włosów jesienią – sposoby na odżywione i pełne blasku pasma!
Pielęgnacja włosów jesienią – sposoby na odżywione i pełne blasku pasma!

Pielęgnacja włosów jesienią – dobór produktów

Aby przywrócić lub utrzymać kondycję włosów, warto dobrać odpowiednie produkty. Może w tym nam pomóc może marka L’Oréal Professionnel Paris. Posiada ona w swoim portfolio linie kosmetyków, które idealnie sprawdzą się jesienią. Ponadto wielu ekspertów uważa, że pielęgnacja włosów jesienią jest szczególnie ważna i warto podejść do tego, ze szczególną dbałością.

Zwiększenie gęstości włosów

W okresie jesiennym część z nas może zauważyć zwiększoną liczbę wypadających włosów. W tej sytuacji oprócz odpowiedniej diety, warto dobrać właściwe produkty do pielęgnacji, które pozytywnie wpłyną na strukturę włosa. Podstawą jest dobry, wzmacniający cebulki szampon, taki jak Sensi Balance z gamy Scalp. Produkt ten oprócz wzmocnienia, nawilży skórę głowy, co zaowocuje ograniczeniem liczby wypadających włosów. Tym samym wiąże się to ze zwiększeniem ich gęstości. Pielęgnację zagęszczającą warto również uzupełnić o serum wzmacniające i pogrubiające włosy, takie jak to z gamy Curl Expression. Produkt ten zawiera w swojej formule temoxydynę 5%: molekułę nadającą objętości, dzięki której w ciągu zaledwie 3 miesięcy możliwe jest zwiększenie liczby włosów. Dla najbardziej wymagających poleca się również kurację ampułkami Aminexil. Wzmocni umocowanie cebulek włosów, odbuduje włókno osłabionego włosa oraz pobudzi je do szybszego wzrostu.

Pielęgnacja włosów jesienią – sposoby na odżywione i pełne blasku pasma!
Pielęgnacja włosów jesienią – sposoby na odżywione i pełne blasku pasma!

Wygładzone pasma

Jesień to też czas wzmożonej wilgotności powietrza, przez którą włosy mogą bardziej się puszyć i elektryzować. W tym przypadku rozwiązaniem będą kosmetyki mocno nawilżające, posiadające emolient, takie jak te z gamy Curl Expression. To seria opracowana specjalnie dla włosów kręconych, ale też takich, które są przesuszone i w związku z tym potrzebują dużego nawilżenia. Kosmetyki z gamy Curl Expression są w stanie to zapewnić dzięki zawartości odżywczych składników. Przede wszystkim gliceryny pochodzenia naturalnego, która nawilża i pomaga zatrzymać wodę we wnętrzu włosa. W formułach tych produktów znajduje się również emolient. Naturalnie występuje w skórze, który poprzez wzmacnianie bariery hydrolipidowej oraz zatrzymywanie wilgoci, chroni włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Kosmetyki Curl Expression zawierają również bogate w aminokwasy i witaminy nasiona hibiskusa, które posiadają właściwości nawilżające, zmiękczające oraz wzmacniające. Dzięki takiej pielęgnacji możemy liczyć na gładkie i lśniące włosy przez całą jesień.

Włosy

Naturalny błysk

Znamienne dla jesieni niższe temperatury, wiatry i deszcze, a także woda, którą codziennie myjemy włosy to czynniki osłabiające włosy i pozbawiające je blasku. Ten ostatni element – woda, zawiera dużą ilość metali osadzających się na włosach. Rozwiązaniem jest tutaj kultowa gama Metal Detox, która dzięki zawartości glikoaminy, neutralizuje metale we włóknach włosów, tym samym nadając im blasku. W tej serii znajdziemy trzy produkty: szampon, maskę oraz nowe serum w olejku. Idealnie dopełnia pielęgnację osłabionych i pozbawionych blasku włosów.

Pielęgnacja włosów jesienią – sposoby na odżywione i pełne blasku pasma!

Pielęgnacja włosów jesienią i olejki w roli głównej

Stosowanie olejków jesienią pomoże też w okiełznaniu elektryzujących się włosów, które w sezonie czapek i szalików mogą często buntować się w ten sposób. Każda pora roku rządzi się swoimi prawami i warto mieć to na uwadze, dobierając kosmetyki do pielęgnacji włosów. Jesień jest o tyle osobliwa, o ile wiąże się m.in. z obniżeniem temperatur, wzmożonymi wiatrami czy opadami, a przed tym wszystkim należy odpowiednio zabezpieczyć włosy. By cieszyć się zdrowo wyglądającymi pasmami, warto wziąć pod uwagę dedykowane konkretnym potrzebom kosmetyki od L’Oréal Professionnel Paris, które zadbają o włosy podczas jesiennych miesięcy.

L’Oréal Professionnel Paris_Metal Detox_Serum w olejku