Pielęgnacja włosów letnią porą

Lato jest trudnym okresem dla naszych włosów. Jednak negatywne skutki tej upalnej pory roku zauważamy najczęściej dopiero kiedy nasze kosmyki potrzebują już konkretnej pomocy.

Wówczas, kiedy lato już w pełni, spostrzegamy, że końcówki naszych kosmyków są przesuszone, elektryzują się, zaś gruczoły łojowe pracują intensywniej niż zwykle sprawiając, że włosy u nasady szybciej się przetłuszczają.

Akcja regeneracja
Kiedy wychodzimy z salonu fryzjerskiego cieszymy się z wyglądu swoich włosów. Zazwyczaj są one błyszczące, miękkie w dotyku i wyglądają zdrowo. Nie dziwmy się temu, bowiem efekt pięknych włosów można uzyskać nawet po zabiegu koloryzacji przy użyciu farby z dodatkiem amoniaku. Efekt jednak będzie niezwykle krótki i już po kilku myciach zauważymy, że kolor płowieje, a włosy robią się sianowate. Tak więc pozorne maskowanie słabych i zniszczonych włosów nie jest dobre. Jak więc skutecznie zregenerować włosy aby latem zachwycały swoim wyglądem?Włosy suche i łamliwe
Podstawą pielęgnacji każdego rodzaju włosów jest odpowiednio dobrany szampon i odżywka. Włosy przesuszone, łamliwe i puszące się zregenerują odżywcze kosmetyki nawilżające z kompleksem regenerującym, które w swoim składzie mają m.in. drogocenne olejki, miód, czy skrzyp polny. Ponadto 2-3 razy w tygodniu fundujemy swoim kosmykom silnie skoncentrowane maseczki wykazujące o wiele silniejsze właściwości nawilżające aniżeli zwykłe odżywki. Pamiętajmy również, że wzmocni i odżywi włosy płukanka ze skrzypu polnego, jak również domowa maseczka z nafty kosmetycznej, oliwy z oliwek, żółtka jaja kurzego i odrobiny soku z cytryny. Maseczkę nakładamy na włosy, a następnie owijamy głowę uprzednio ogrzanym ręcznikiem. Po ok. 45 minutach zmywamy miksturę z włosów i myjemy delikatnym szamponem.
Ostatnią deską ratunku dla zniszczonych i przesuszonych włosów jest ich podcięcie oraz poddanie się coraz popularniejszemu zabiegowi tzw. sauny dla włosów.