Płytki jak kamień – piękno podłogi inspirowanej naturą

Natura od zawsze była ogromną inspiracją dla artystów i projektantów z najróżniejszych dziedzin. Odniesienia do jej uniwersalnego piękna odnaleźć można w ponadczasowych dziełach sztuki, designerskich przedmiotach użytkowych, czy wyposażeniu wnętrz.

Płytki jak kamień – piękno podłogi inspirowanej naturą

Nowe płytki gresowe doskonale odwzorowują naturalne piękno kamieni i minerałów. Wszystko to za sprawą tonalności, dzięki której w ramach jednej kolekcji płytki mają kilka wzorów graficznych. Niezwykle naturalny efekt kamienia daje nieograniczone możliwości urządzenia pięknego wnętrza w dosłownie każdym stylu.

Luksus w cenie

Płytki z nowego konceptu podzielone zostały na trzy linie: Monocolour, Cemento i Stone.
W pierwszej z nich znajdziemy gładkie, polerowane na wysoki połysk gresy w kolorach białym (White Poler) i czarnym (Black Poler). Ułożone w niewychodzącą z mody szachownicę będą stanowiły dostojną bazę do dalszych aranżacji w stylu klasycznym lub glamour. Jeśli do wnętrza z szachownicą na podłodze dodamy meble obite szlachetnymi tkaninami, takimi jak żakard czy aksamit, kryształowe żyrandole i zdobne tapety, możemy uzyskać efektowny styl pałacowy. Wbrew pozorom styl ten nie jest łatwy w aranżacji
i nietrudno przekroczyć w nim granicę dobrego smaku. Aby mieszkanie lub dom nie stały się przytłaczające, warto część ścian pozostawić białych, a także ograniczyć liczbę obecnych
w nim dodatków, bibelotów i motywów dekoracyjnych. Dzięki temu nasze wnętrze będzie „lżejsze” i będziemy się w nim czuć swobodnie.

Płytki jak kamień – piękno podłogi inspirowanej naturą

Wciąż na topie

W drugiej z linii konceptu Cemento, znajdziemy szare płytki w zimnej tonacji jaśniejszego i ciemniejszego betonu, z półpolerowanym wykończeniem lappato. Powierzchnie inspirowane betonem i tynkami wciąż budzą duże zainteresowanie projektantów na całym świecie. Płytki  Cemento Grey i Light Grey doskonale wpisują się w tendencje wzornicze, jakie można było zaobserwować podczas tegorocznych, międzynarodowych targów wyposażenia wnętrz ISaloni. Podłogi w kolorze i o strukturze betonu na ekspozycjach w Mediolanie zestawiane były z industrialnymi meblami, jasnymi kanapami o metalowej ramie, a także drewnianymi elementami wyposażenia wnętrz. Linia ta będzie więc nie tylko świetną bazą do pomieszczeń minimalistycznych, czy urządzonych w stylu loftowym – znakomicie sprawdzi się również w mniej przewidywalnych aranżacjach, w których różne style mieszają się ze sobą, tworząc awangardową całość.

Płytki jak kamień – piękno podłogi inspirowanej naturą
Płytki jak kamień – piękno podłogi inspirowanej naturą

Grunt to dobra baza

Trzecia linia nowego konceptu – Stone – to półpolerowane, beżowe, w ciepłym odcieniu piaskowca płytki Cotto, a także w nieregularnej, jasnej szarości Stone Light Grey. Obie propozycje świetnie sprawdzą się we wnętrzach osób ceniących tradycyjny wystrój, a także w pomieszczeniach urządzonych w neutralnym i ponadczasowym stylu contemporary. Neutralny, stonowany charakter obu kolekcji może być także tłem do odważniejszych aranżacji. W inspirowanej kamieniem linii Stone znajdziemy także stylową czerń płytek Marquina, które, dzięki jasnemu przeżyleniu, do złudzenia przypominają szlachetny marmur. Matowa Marquina każdemu wnętrzu nada klasy i szykownego charakteru, a niezwykle przyjemna, niemal atłasowa w dotyku powierzchnia płytek sprawi, że chodzenie po nich gołą stopą będzie bardzo komfortowe.

Płytki jak kamień – piękno podłogi inspirowanej naturą
Płytki jak kamień – piękno podłogi inspirowanej naturą

Piękno i funkcjonalność

Wszystkie produkty z nowych kolekcji są rektyfikowane – ich krawędzie są przycinane
i szlifowane z ogromną precyzją. Dzięki temu mogą być kładzione z zastosowaniem minimalnej fugi, co daje efekt dużej, niepodzielonej na kwadraty, kamiennej powierzchni.
Poza pięknym wzornictwem, płytki posiadają również szereg cech, które czynią je niezwykle praktycznymi. Gresy są znacznie tańsze niż płytki z kamienia. Dodatkowo nie wymagają impregnacji jak kamień naturalny, są dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości, a często również bardziej trwałe i wytrzymałe. Mogą być kładzione w każdym pomieszczeniu domu czy mieszkania, tworząc przy tym wrażenie spójnego wizualnie wnętrza.
Niezwykle precyzyjne wykonanie i design korespondujący z najnowszymi, światowymi trendami, lokują produkty z nowego konceptu Opoczno wśród produktów o podwyższonym standardzie. Teraz, bez żadnych kompromisów, można cieszyć się wyglądającą jak kamienna podłogą, jednocześnie nie rezygnując ze wszystkich praktycznych walorów płytek gresowych.