Podstawowe zasady randkowania

Czy powinnam zadzwonić po randce, czy to on ma wykonać pierwszy krok? Czy szukanie miłości w Internecie jest właściwe, czy jednak lepiej zaufać spotkaniom zaaranżowanym przez znajomych? Poniżej prezentujemy kilka argumentów „za” oraz „przeciw” możliwym rozwiązaniom tych dylematów.

Podstawowe zasady randkowania

Gdzie znaleźć wybranka? Internet vs. znajomi

Ostatnio bardzo modne są portale randkowe czy aplikacje, które bardzo szybko mogą nas sparować z osobą, która wpadła nam w oko. Jednak czy jest to właściwe rozwiązanie?

„Niestety, poznając różnych ludzi w Internecie, często moje randki okazywały się klapą – mówi 28 letnia Kamila – facet wyglądał zupełnie inaczej niż na zdjęciu, albo okazywał się, delikatnie mówiąc… dziwny”

Poznając drugą połówkę przez Internet ryzykujemy rozczarowaniem nie tylko jej wyglądem, ale również zachowaniem, które może w znacznym stopniu odbiegać od tego, którego byśmy się spodziewali. Idąc na randkę zaaranżowaną przez przyjaciół rozbieżność może nie być aż tak spektakularna, gdyż nasi najbliżsi wiedzą, jakiej osoby szukamy. Jednak spotykanie się ze znajomymi znajomych może mieć również swoje wady. Mimo tego, że z pewnością będziecie mieli więcej tematów do rozmów, to i tak należy bardzo uważać na swoje słowa i czyny. W razie niepowodzenia, treść rozmowy może zostać powtórzona niewłaściwym osobom.

Gdzie umówić się na pierwsze spotkanie? Restauracja vs. kawiarnia

Ważną zasadą jest, aby na randkę z nowo poznaną osobą umówić się w miejscu publicznym. Dzięki temu, będziemy czuć się swobodniej i bardziej komfortowo. Jednak nadal pozostaje dylemat, czy lepsza będzie kameralna restauracja czy miejsce na luzie – kawiarnia. Restauracja to dobry pomysł dla pewnych siebie osób. Romantyczne spotkanie w ustronnym miejscu będzie sprzyjać konwersacji i wzajemnemu poznawaniu siebie. Jeśli jednak obawiamy się krępującej ciszy… lepiej umówić się na spotkanie w gwarniejszej kawiarni.

W ten sposób jakiś czas temu postąpił Grzegorz, który dzisiaj jest już szczęśliwym narzeczonym. „Nie jestem typem podrywacza, więc randki z nieznajomą bardzo mnie stresowały. Zapraszając Alicję na spotkanie bałem się, że rozmowa może nam się nie kleić. Wybraliśmy się więc do kawiarni, gdzie ciągły ruch i głośniejsza muzyka dostarczyły nam tematów do rozmów” – przyznaje.

Jeśli więc należymy do osób stresujących się przed pierwszym spotkaniem, lepiej jest wybrać się na krótszą randkę do kawiarni. Atmosfera będzie mniej stresująca i łatwiej będzie nam wcześniej wyjść, jeśli spotkanie nie spełni naszych oczekiwań.

Jak ubrać się na randkę? Elegancko vs. na luzie

Ta kwestia jest jedną z łatwiejszych do rozstrzygnięcia, co nie oznacza, że nikt nie zadaje sobie tego pytania przed wyjściem na randkę. Nasz strój powinien odpowiadać miejscu, do którego się wybieramy oraz naszym przyzwyczajeniom. Jeśli w naszej garderobie nie królują obcisłe sukienki czy duże dekolty – nie ubierajmy się tak na randkę. Ważne, aby strój był estetyczny i schludny. Jeśli spotkanie ma miejsce w restauracji, lepiej postawić na klasykę, natomiast na randce w kinie czy kawiarni sprawdzą się dżinsy i niebanalna koszulka.

Kto powinien zapłacić rachunek? Jedna ze stron vs. razem

Stara zasada „kto zaprasza, ten płaci” powoli odchodzi do przeszłości. Obecnie kobiety coraz częściej nie chcą, aby partner płacił za nie rachunek, gdyż nie lubią czuć się dłużne. Jeśli mężczyzna jest gotowy zapłacić za kobietę, jednak ta stanowczo odmawia i nalega na podzielenie rachunku – lepiej nie prowadzić na ten temat dłuższej dyskusji tylko przystać na życzenie partnerki. Ta sama zasada działa w drugą stronę. Jeśli kobieta chce za siebie zapłacić, jednak mężczyzna nieustępliwie nalega, warto pozwolić tym razem jemu na uregulowanie rachunku. Jeśli dojdzie do następnego spotkania – będziemy miały szansę się zrewanżować.

Wpis znaleziono dzięki:

- Miłość

- Randki

- Porady