Polacy chcą słyszeć „Kocham Cię” rzadziej, niż inni Europejczycy

W międzynarodowej ankiecie* przeprowadzonej przez portal randkowy eDarling, polscy respondenci pokazali, że nie zależy im na tym, aby codziennie słyszeć z ust partnera „kocham Cię”. Nie oczekują również od swojej drugiej połowy obdarowywania kwiatami. Tym samym, na tle reszty Europy, zdają się być mało romantyczni. Tylko Węgrzy, Finowie, Belgowie i Holendrzy okazali się mniej skorzy od Polaków do okazywania uczuć.

Polacy chcą słyszeć „Kocham Cię” rzadziej, niż inni Europejczycy
Polacy chcą słyszeć „Kocham Cię” rzadziej, niż inni Europejczycy

Polacy nie oczekują częstych zapewnień o miłości

Jak często Polacy chcą słyszeć, że są kochani? Jak się okazuje, nie za często. Tylko 22%badanych powiedziało, że chciałoby słuchać zapewnień o miłości codziennie. Z kolei aż 24%Polaków, którzy wzięli udział w badaniu, uznało, że partner w ogóle nie powinien mówić „kocham Cię”. Może to świadczyć albo o braku romantyzmu albo.. o sile związków, w jakichPolacy się znajdują. Brak potrzeby codziennego słuchania zapewnień o miłości może bowiem znaczyć, że jesteśmy pewni uczuć naszych partnerów i nie potrzebujemy potwierdzeń.

Kwiaty na Walentynki również dla mężczyzn?

W ankiecie padło także pytanie o okazywanie uczuć za pomocą kwiatów. 43% badanych mieszkańców Polski odpowiedziało, że chce otrzymywać kwiaty od swojej drugiej połowy. Plasuje nas to na siódmym miejscu wśród piętnastu krajów, które wzięły udział w badaniu.

Zwykło się sądzić, że kwiaty powinny dostawać kobiety, nie mężczyźni. W 21. wieku nie jest to już jednak tak bardzo oczywiste, przynajmniej na Zachodzie.

Podczas gdy 4% mężczyzn z Polski stwierdziło, że miło jest otrzymywać kwiaty od partnerek, aż blisko połowa badanych mężczyzn z Norwegii (47%) powiedziała, że chciałaby dostawać kwiaty od ukochanej. Niemal równie chętnie kwiaty widziałoby 35% Hiszpanów i 31%Niemców.

Jeśli więc tworzysz związek z Norwegiem, Hiszpanem, bądź Niemcem, możesz zaskoczyć go pięknym bukietem kwiatów na Walentynki! Polakowi sprezentuj coś innego.

polacy chcą slyszeć kocham cie rzadziej niz inni europejczycy 2
Polacy chcą słyszeć „Kocham Cię” rzadziej, niż inni Europejczycy