Półmaraton i Maraton Warszawski 2011 z adidas

Od wielu lat adidas jest partnerem Półmaratonu Warszawskiego i Maratonu Warszawskiego. Dzięki tej współpracy, udało się w Warszawie stworzyć biegi, które z powodzeniem rywalizują z biegami ulicznymi z całej Europy. W tym roku adidas przygotował nowe atrakcje w postaci mobilnego sklepu oraz konkursu.

Na najważniejszych widowiskach biegowych roku, marka adidas jest widoczna na każdym kroku – na targach, przy depozytach, w biurze zawodów, na trasie, w strefie startu i mety. Marka sportowa ubiera także organizatorów biegu oraz kilkuset wolontariuszy, dzięki czemu w czasie biegów nie sposób jej nie zauważyć. Ponieważ Półmaraton Warszawski jest najbardziej prestiżowym biegiem na takim dystansie w Polsce, impreza cieszy się wielkim zainteresowaniem mediów. Biuro zawodów wydaje kilkadziesiąt akredytacji medialnych i prasowych, odbywają się relacje na żywo z przebiegu imprezy, a żadna licząca się redakcja nie przepuści newsa o biegu, w którym udział bierze ponad 5 tys. biegaczy! Organizatorzy biegu dbają także o wysoki poziom sportowy; w Półmaratonie Warszawskim brali udział tak znani biegacze jak Miachael Karonei czy Alemayehu Shumye, z polskich nazwisk warto wspomnieć o Małgorzacie Sobańskiej, Michale Kaczmarku, Adamie Draczyńskim czy Pawle Ochalu.
W roku 2010 Półmaraton Warszawski ukończyło ponad 3500 biegaczy. Oznacza to, że jest to najszybciej rozwijający się bieg na tym dystansie w Polsce! Start i meta biegu usytuowane są na Krakowskim Przedmieściu; lepszego miejsca na takie wydarzenia w stolicy po prostu nie ma.