Porcelanowe propozycje na stół wielkanocny

Co prawda zimowa aura nie nastraja nas na planowanie nakrycia wielkanocnego, ale może warto w ten sposób okrasić wnętrze i przywołać wiosnę.


maki_patera
Domowy kuferek to nowy sklep z prezentami. Znajdziesz tu piękną porcelanę chińską i japońską, komplety sztućców, jako doskonały prezent dla nowożeńców, naczynia kuchenne, nowoczesne lampy, deski i inne akcesoria niezbędne do kuchni.

Na wiosnę polecany zastawy stołowe, patery do ciast, komplety kawowe. Wg koloru i wzoru.

deserwoy_rroKolekcja Róża herbaciana. W skład serwisu wchodzi: – 6 filiżanek 200ml – 6 podstawek 14cm – dzbanek 1l – cukiernica 300ml – mlecznik 200ml – łyżeczki. Cena promocyjna 160,59 zł

Kolekcja Róża różowa. Komplet filiżanek 18 elementów. Zestaw składa się z: 6 filiżanek 6 spodeczków 6 łyżeczek.

Cena promocyjna 110 zł.

Kolekcja Lilie. 21 częściowy komplet 6 filiżanek z podstawkami oraz łyżeczkami dzbanuszka oraz cukiernicy z dzbanuszkiem na mleko Wymiary filiżanki: Wysokość 7cm Średnica 9cm Średnica talerzyka 14 cm. Cena promocyjna 173,13 zł.

lilie_21_fil

 

Polecamy gustowne 3 poziomowe tace na ciasto. W skład zestawu wchodzi: taca mała (śr. 15 cm), taca średnia (śr. 18cm), taca duża (śr. 23 cm) Całkowita wysokość zestawu to 34 cm.

maki_patera

Cena promocyjna 48,93 zł Wymiary tacy: długość 36 cm szerokość 23 cm grubość 3,5 cm Cena promocyjna 48,93 zł

Ciekawostki

Porcelana to biała ceramika, która powstaje podczas wypalania glinki kaolinowej ze skaleniem i kwarcem. Temperatura wypalania wynosi od od 920-980 °C. Na początku produkowano ją z porcelany niebieskiej Qing, która była formą przejściową między ceramiką a porcelaną. Najbardziej znana jest porcelana chińska, która pojawiła się w Chinach podczas rządów dynastii Wschodni Han. Wyróżnialiśmy dwa kolory porcelany, różniące się zawartością żelaza w glinie.
Jeżeli jest więcej żelaza w glinie to porcelana ma kolor ciemniejszy, jeśli mniej to osiąga biały kolor. Było to przełomowe zdarzenie, gdyż można było na białym tle wykonywać różne rysunki.
Stolicą porcelany jest miasto Jingdezhen w którym skoncentrowały się największe zakłady produkcyjne. Są trzy sposoby zdobienia porcelany. Zdobienie reliefowe (czyli drapanie, druk pieczęciowy, relief na pół noża i technika estampażu. Druga metoda to kobaltowa technika malowania porcelany (tzw. Qinghua) oraz emalie takie jak: fencai, doucai i tak zwane malarstwo zachodnie. Ostatnią techniką zdobienia to pokrywanie porcelany kolorowymi szkliwami. Najbardziej cenione to w kolorach czerwieni Jun, np. bycza krew, czerwień szlachetnego kamienia itp. Porcelanę produkowano na potrzeby dworu cesarskiego, do codziennego użytku i kultowych ceremonii. Wyznaczała status społeczny i zamożność. Była wykonywana ręcznie w cesarskich fabrykach. Obecnie stanowi dorobek kultury Chin.

źródło: materiał powstał przy współpracy www.domowykuferek.pl