Jak udekorować wielkanocny stół?

Tegoroczne święta znów będą nietypowe, jednak wielkanocne dekoracje mogą sprawić, że poczujemy niepowtarzalny klimat tych szczególnych dni w roku. Jakie aranżacje możemy stworzyć na stole?

wielkanocne dekoracje
Jak udekorować wielkanocny stół. Foto Kaboompics.com

Wielkanoc jest czasem radości, dlatego mimo niesprzyjających warunków, warto odpowiednio ją celebrować. Świąteczną atmosferę możemy poczuć gotując ulubione posiłki lub przygotowując wielkanocne dekoracje. Jak zaaranżować odświętny stół?

Kolorowe pisanki

Nieodłącznym elementem świąt wielkanocnych są pisanki. Do ich wykonania możemy użyć barwników dostępnych w sklepach lub użyć tych naturalnych, z warzyw i przypraw. Jakie kolory możemy z nich uzyskać? Korzystając z wywaru z czerwonej kapusty uzyskamy niebieską barwę, róż na jajkach zapewni nam sok z buraków. Sposobem na żółć będzie roztwór z kurkumy. Aby otrzymać brązowe pisanki potrzebujemy wywaru z łupin cebuli. Każdy z wymienionych składników należy ugotować z jajkami. Aby kolor był trwały do roztworów warto dodawać sól i ocet spirytusowy.

Jak udekorować wielkanocny stół. Foto Breakingpic/Pexels

Pastele na stole

Wielkanocny stół powinien być kolorowy. Jednak, by eksplozja barw nie przysłoniła zawartości naszych talerzy, warto postawić na pastelowe, jednolite dodatki. Do najmodniejszych kolorów należą róż i błękit, ciekawą propozycją są również delikatne zielenie i fiolety. Miłośniczki stylu skandynawskiego powinny zwrócić uwagę na biele, szarości i jasne brązy. Mogą się pojawić na zastawie stołowej lub serwetkach czy wazonie.

Jak udekorować wielkanocny stół. Foto WestwingNow

Bukiety naturalnych kwiatów

Wiosna to pora roku, podczas której natura budzi się do życia. Wtedy coraz częściej sięgamy po cięte kwiaty, które poprawiają nam humor i pięknie wyglądają. Dlatego na wielkanocnym stole warto postawić bukiety żonkili, hiacyntów lub tulipanów, które szczególnie kojarzą się z wiosennym okresem.

wielkanocne dekoracje
Jak udekorować wielkanocny stół. Foto WestwingNow

Własnoręczny stroik

Wiele radości mogą sprawić również wielkanocne dekoracje stworzone samodzielnie. Jedną z najpopularniejszych jest stroik. Jak go wykonać? Najłatwiejszym sposobem jest umieszczenie pisanek, zajączków czy kolorowych kwiatów, rzeżuchy lub baź w koszyku obwiązanym barwnymi wstążkami. Możemy również wykorzystać giętkie patyki, sznurki czy tasiemki i wypleść ozdobę samodzielnie. Coraz popularniejszą formą jest szklany stroik. Do jego stworzenia potrzebujemy słoika, szerokiego pucharu lub kieliszka oraz wielkanocnych dodatków.

wielkanocne dekoracje
Jak udekorować wielkanocny stół. Foto WestwingNow

JG