Powiększanie piersi implantami – sposób na duży i jędrny biust

Każda kobieta jest inna i każda ma odmienne zdanie na temat wielkości i kształtu swoich piersi. Mały i pozbawiony jędrności biust to problem wielu kobiet.

Powiększanie piersi implantami – sposób na duży i jędrny biust

W związku z tym z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która w swojej ofercie ma zabiegi chirurgii plastycznej. Jednym z nich jest zabieg powiększania piersi implantami, który od wielu lat cieszy się powodzeniem wśród kobiet. Do wyboru są różne metody powiększania piersi, ale największym uznaniem cieszy się ta, która polega na wszczepianiu implantów. W czasie takiego zabiegu można powiększyć rozmiar, ale też poprawić kształt i skorygować różnice pomiędzy piersiami.

Na czym polega powiększanie piersi implantami?

Implanty piersi składają się z silikonowej torebki, która jest wypełniona żelem silikonowym, ale też może to być roztwór soli fizjologicznej. Implanty mogą mieć kształt okrągły albo taki, który przypomina kroplę łzy, czyli anatomiczny. Poza tym dostępne są w dużej liczbie kształtów oraz rozmiarów. Zabieg powiększania piersi implantami wykonywany jest m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Podczas zabiegu powiększania piersi nacięcie można wykonać w trzech miejscach:

  • podsutkowo – nacięcie wykonywane jest w fałdzie podpiersiowym;
  • wokół otoczki – nacięcie wykonuje się wzdłuż granicy otoczki, obok brodawki sutkowej;
  • pod pachą – nacięcie jest wykonywane w obrębie dołu pachowego.

Implanty te można umieścić pod lub nad mięśniem piersiowym. Jeśli włoży się go pod mięsień, to uzyskuje się lepszy efekt estetyczny. Zabieg wykonywany jest przez chirurga plastyka w znieczuleniu ogólnym. Dostępne są implanty okrągłe oraz profilowane. Te pierwsze dzięki swojemu kształtowi dają wrażenie pełnych i podniesionych piersi. Ich profil przypomina mniejszą albo większą półkulę, co jest uzależnione od wysokości projekcji profilu. Implanty te mogą mieć kilka wysokości projekcji, czyli standardową, średnią, wysoką oraz ultrawysoką. Te o wysokim profilu przeznaczone są dla kobiet, które chcą uzyskać większą projekcję piersi oraz dla tych, które mają wąską klatkę piersiową. Natomiast implanty profilowane są zbliżone kształtem do typowego, ale też naturalnego i bardziej łezkowatego wyglądu piersi. W tym przypadku dostępne są różne modele, które pozwalają na precyzyjne dobranie kształtu implantów do każdej sylwetki. Są tutaj trzy różne wysokości implantów, które pozwalają na dopasowanie je do długości klatki piersiowej. Do tego został w nich zastosowany unikatowy oraz technologicznie zaawansowany żel silikonowy, który ma dużą gęstość i dzięki temu zapewnia niezmienność ich kształtu w każdej pozycji ciała. Poza tym implant powleka tekstura, która zapobiega jego rotacji oraz przemieszczaniu się, a dzięki temu są też naturalne i przyjemne w dotyku.

Czas rekonwalescencji po powiększaniu piersi implantami

Czas rekonwalescencji oraz pełnego powrotu do zdrowia może się różnić w zależności od indywidualnych cech każdej pacjentki. Przez pierwszy tydzień po powrocie do domu można tylko wykonywać proste czynności, a żeby zapobiec powikłaniom, trzeba wstawać i chodzić, co godzinę. Przy tym nie można wykonywać agresywnych ruchów ramion, a także nie wolno wykonywać, do sześciu tygodni po operacji, każdego dużego wysiłku. Jeśli wykonywanie danej czynności sprawia ból, to nie wolno jej robić. Do tego pacjentka dostaje odpowiednio dobrany biustonosz sportowy, który trzeba nosić w dzień i nocy od czterech do sześciu tygodni po operacji.

Piersi to atrybut kobiecości, a ich nieodpowiedni rozmiar albo kształt mogą stanowić bardzo duży problem emocjonalny, ale też być przyczyną wielu kompleksów. Dlatego z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna, dzięki której można uzyskać pożądany kształt oraz rozmiar swoich piersi. Więcej na temat powiększania piersi implantami można przeczytać na stronie: https://klinikamiracki.pl/chirurgia-plastyczna/

 

Artykuł sponsorowany