Pożegnaj się z zaniedbanymi stopami!

Pielęgnacja ciała jest kluczowa dla dobrego samopoczucia. Każda z nas ma swoje rytuały, przez które przechodzi w wolnym czasie. Maseczki, peelingi i kremy to tylko kilka z wykorzystywanych propozycji. Większość czasu poświęcamy pielęgnacji twarzy, ponieważ jest pewnego rodzaju "wizytówką". Warto pamiętać o pozostałych częściach ciała. Czy nie zaniedbałaś stóp? Jeśli tak, z poradnikiem szybko uda ci się przywrócić im piękny wygląd.

Pożegnaj się z zaniedbanymi stopami!

Stopy są częścią ciała podatną na wysuszenie i zrogowacenie naskórka. Wystarczy zbyt ciasne obuwie, ogrzewanie w pomieszczeniu lub pozostanie przez długi czas w pozycji siedzącej, aby poczuć dyskomfort. Jak pielęgnować nogi, aby uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości?

Kąpiel dla stóp

Przygotowując domowe spa warto zastanowić się, czy nie poświęcić większej ilości czasu na pielęgnację stóp. Aby zapewnić regenerację skórze, można przygotować ciepłą kąpiel z dodatkiem soli kosmetycznej lub spożywczej. Z potliwością stóp upora się ziołowy napar. Wykorzystaj tymianek, szałwię lub pokrzywę, które regulują pracę gruczołów potowych.

Pożegnaj się ze zgrubieniami naskórka

Chcesz założyć piękne sandały lub wybierasz się na basen z ukochanym? Zaniedbane stopy na pewno zmniejszą twoją pewność siebie i staną się powodem wstydu. Zgrubiałe warstwy naskórka to jeden z najczęściej ignorowanych problemów. Dlaczego? Być może powodem jest konieczność poświęcenia większej ilości czasu lub brak wiedzy, jak zlikwidować nieestetyczne zrogowaciałe warstwy. A przecież wystarczy tylko chęć, aby stopy były piękne.

Kroki, które musisz podjąć, aby pozbyć się grubej skóry:

  • Zetrzyj naskórek tarką, służącą do pedicure
  • Wygładź skórę peelingiem, np. cukrowym
  • Nie zapomnij o piętach – skóra pozostawiona bez pielęgnacji zacznie pękać. Aby temu zapobiec, wykonuj raz w tygodniu peeling stóp. Przygotujesz je do dalszej pielęgnacji i zapobiegniesz nawarstwianiu się martwego naskórka.

Pozbądź się odcisków

Zbyt obcisłe lub niedopasowane buty mogą spowodować przykre dla nóg konsekwencje. Odciski nie są zwykłą warstwą naskórka. Nagniotek wrasta głęboko w skórę, przez co nie możemy się go pozbyć. Aby tego dokonać, trzeba usunąć go w całości. W tym celu należy regularnie zmiękczać odcisk rożnymi preparatami.

Nowatorskie rozwiązania lub domowe spa

Jeżeli skłaniasz się bardziej ku nowościom urodowym, a nie tradycyjnym sposobom, zwróć uwagę na produkty do pielęgnacji stóp. Być może drogeryjne półki, które do tej pory omijałaś w pośpiechu, okażą się zbawienne dla zgrubiałego naskórka. Co możesz wypróbować? Dostępne są złuszczające skarpety, odżywcze kremy i specjalne preparaty o działaniu peelingującym. Ciekawym rozwiązaniem jest maseczka do stóp.

Zwolennicy naturalnych metod mogą odetchnąć z ulgą – sklepowe produkty mają swoje domowe odpowiedniki. Wystarczy na noc pozostawić stopy w skarpetach, nawilżone grubą warstwą kremu.