Premiera kalendarza Omeny Mensah – plejada gwiazd

We wtorek 8. grudnia w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie Omenaa Mensah oficjalnie zaprezentowała charytatywny kalendarza „I… TAKI świat jest piękny”, który zrealizowała celem zebrania pieniędzy na budowę szkoły dla dzieci ulicy w Afryce.

scena z: Omenaa Mensah, SK:, , fot. AKPA/AKPA

Na premierze w komplecie pojawiły się gwiazdy kalendarza oraz wiele innych znanych gości. Kulminacją spotkania była prowadzona przez Dorotę Wellman aukcja charytatywna, w trakcie której zebrano 108 tys. zł na szkołę.
Na premierę kalendarza „I… TAKI świat jest piękny” przybyli m.in.: Justyna Steczkowska, Weronika Książkiewicz, Katarzyna Bujakiewicz, Joanna Orleańska, Katarzyna Zdanowicz, Agnieszka Jastrzębska, Natalia Siwiec, Macademian Girl, Ilona Felicjańska, Anna Samusionek, Zosia Ślotała, Maja Popielarska, Natasha Pavluczenko, Bogna Sworowska, Tomasz Olejniczak, Maciej Dolega, Irek Bieleninik, Hubert Urbański,  Bartek Jędrzejak, Łukasz Jemioł oraz wiele innych gości.

Omenaa w trakcie imprezy nie tylko zaprezentowała kalendarz, ale także zorganizowała aukcję sukien, które brały udział w sesji, a zostały zaprojektowane przez Natashę Pavluchenko, Just Paul, Tomasza Olejniczaka, duet Paprocki&Brzozowski oraz Łukasza Jemioła. Oprócz sukien pod młotek poszły także afrykańskie zdjęcia Marcina Sudera, obraz Iry Tsantekidou, kolia Lewanowicz , pufa Ammadora oraz egzotyczna wycieczka do Maroko.

Aukcja została zorganizowana przy współpracy z domem aukcyjnym z Nowego Jorku. Dzięki fundacji HATIMA, onliveTV transmitowało ją na żywo przez Internet, stąd widoczna była w 47 krajach. Blisko 1500 osób obserwowało licytację, a 11 internautów aktywnie brało w niej udział równolegle z licytującymi w Wilanowie. W sumie zebrano 108 tys. zł.