Przebarwienia skóry – pozbądź się ich zimą

Niektórzy z nas kochają piegi zarówno u siebie, jak i u innych. Przebarwienia skóry nie zawsze jednak dodają uroku.

przebarwienia skory dlonie

 

 

Często są niechcianymi i postarzającymi plamkami, które mogą być uciążliwe i odbierać pewność siebie. Przebarwienia to powszechny problem, szczególnie u kobiet dojrzałych. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym można je pokonać.
Zima to najlepszy czas na to, aby zmierzyć się z przebarwieniami.
Przebarwienia skóry powstają na skutek zaburzeń pigmentacji. Ich pojawianie się związane z ilością melaniny – pigmentu w naszej skórze. Melanina zawarta jest w melanocytach, komórkach produkujących pigment w warstwie podstawowej naskórka. Zaburzenia w tej produkcji, a co za tym idzie nadmiar lub niedobór melaniny sprawiają, że na skórze pojawiają się często nieestetyczne przebarwienia.

przebarwienia skory dlonie

 

 

 

Najpowszechniejszą przyczyną ich powstawania jest promieniowanie UV. Nadmierna ekspozycja skóry na słońce, powoduje nadprodukcję i gromadzenie się melaniny w komórkach skóry. Dlatego też niechciane zmiany pojawiają się w miejscach najczęściej odsłanianych: twarz, dłonie i dekolt. Jednak przebarwienia mogą pojawić się także na skutek przyjmowania niektórych leków, np. hormonów, w trakcie ciąży, podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych, jako zmiany pozapalne, np. po trądziku lub jako objaw choroby. Na nieestetyczne plamy na skórze często skarżą się osoby starsze – są to tzw. plamy wątrobowe. Ich przyczyną jest wieloletnia kumulacja promieniowania UV.
Na szczęście przebarwienia skóry nie są problemem, z którym nie można walczyć. Przebarwienia spowodowane promieniowaniem słonecznym są umiejscowione dość płytko w naskórku, dlatego możliwe jest leczenie ich preparatami podawanymi bezpośrednio na skórę. Już nasze babcie znały sposoby na przebarwienia. By zmniejszyć widoczność piegów, stosowały toniki z ogórka i pietruszki, a także sok z cytryny. Jednak w większości przypadków te metody nie wystarczają. Warto wtedy sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki, dzięki którym możliwa jest znaczna redukcja, a czasem nawet całkowite usunięcie przebarwień.

prebarwienia skory

 

 

 

 

Kosmetyki przeznaczone do skóry z zaburzeniami pigmentacji zawierają składniki, które hamują produkcję melaniny, zakłócają jej przenoszenie do zewnętrznych warstw skóry, a także przyspieszają złuszczanie się naskórka – mówi Joanna Malicka z iS Clinical – Po ich zastosowaniu cera staje się jaśniejsza i gładsza, a zmiany skórne są niemal niewidocznie. iS Clinical oferuje linię kosmeceutyków przeznaczonych specjalnie do redukowania przebarwień: krem White Lightening Complex oraz White Lightening Serum. Oprócz składników kontrolujących procesy pigmentacji, formuły tych produktów zapewniają także odpowiednie nawilżenie skóry oraz ochronę antyoksydacyjną.
Te właściwości mogą się okazać szczególnie istotne zimą, kiedy nasza skóra potrzebuje silniejszego nawilżenia. Według specjalistów jest to najlepszy czas na walkę z zaburzeniami pigmentacji, gdyż jesteśmy teraz znacznie mniej narażeni na działanie promieni słonecznych. Warto więc wykorzystać niesprzyjającą aurę za oknem, aby móc przywitać wiosnę z piękną i gładką cerą.

przebarwienia skory kolko