Przygotuj ciało na lato – najlepsze zabiegi wyszczuplające i antycellulitowe

Zacznij swoją podróż w kierunku summer body już dziś. Dzięki tym zabiegom efekty osiągniesz szybko i bezpiecznie.

zabiegi wyszczuplające
Przygotuj ciało na lato – najlepsze zabiegi wyszczuplające i antycellulitowe. Foto Nikita Shirokov/Unsplash

Wydawać by się mogło, że dopiero co witałyśmy Nowy Rok, a tymczasem mamy już połowę marca. Zanim się obejrzymy, nadejdzie lato, a z nim długo wyczekiwane wakacyjne urlopy. Najpopularniejszym sposobem na wypoczynek jak zawsze będzie plażowanie. Pakując się nad morze nie można zapomnieć o kremie z filtrem, ulubionym kostiumie kąpielowym, dobrym humorze i jędrnej, wakacyjnej sylwetce. Aby ją osiągnąć, przygotowania najlepiej zacząć już teraz. Pomogą ci w nich zabiegi wyszczuplające.

Zabiegi wyszczuplające

Wiele kobiet zauważa, że wraz z upływem lat ich skóra traci jędrność i staje się zwiotczała. Na udach i pośladkach pojawia się cellulit, ciało zmaga się też z nadmiarem tkanki tłuszczowej w niektórych miejscach. Chociaż zegara nie da się zawrócić, to współczesna medycyna estetyczna oferuje szereg rozwiązań na te problemy. Wśród tych najpopularniejszych są kriopoliza, karboksyterapia, zabieg falami uderzeniowymi czy masaż podciśnieniowy. Na co warto się zdecydować? To zależy od problemu, którego chcemy się pozbyć, oraz oczekiwanych rezultatów.

zobacz także: Dieta genetyczna: sekret skutecznego odchudzania

Kriopoliza

Kriopoliza polega na miejscowym, kontrolowanym zamrażaniu tłuszczu. Dzięki uszkodzeniu komórek tłuszczowych, po zabiegu ulegają one rozpadowi, co prowadzi do ich trwałej likwidacji. Tym samym zabieg ten jest fantastycznym wyborem dla osób, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej i wymodelować sylwetkę. To jednak nie jedyne atuty procedury. Kriopoliza wpływa też na kondycję skóry, która po zabiegu staje się mocniejsza i jędrniejsza.

Chociaż o kriopolizie mówi się, że to alternatywa dla liposukcji, zabieg ten jest bezpieczny i nieinwazyjny. Specjalista wykonuje go za pomocą głowicy chłodzącej, którą przykłada się do wybranego uprzednio miejsca na godzinę. Po wyjściu z gabinetu bez problemu można wrócić do wykonywania codziennych czynności, bo zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Karboksyterapia

Jeśli chcesz poprawić wygląd skóry, dobrym wyborem będzie karboksyterapia. To terapia dwutlenkiem węgla, za pomocą której usunięty zostanie cellulit, zredukowane rozstępy i blizny, a skóra stanie się jędrna i elastyczna. Jak wyjaśniono nam w Klinice medycyny estetycznej i anti-aging dr Beaty Dethloff, zabieg karboksyterapii polega na podskórnym bądź śródskórnym wstrzyknięciu gazowej formy dwutlenku węgla. To z kolei pociąga za sobą szereg pożądanych konsekwencji – poprawę mikrokrążenia, aktywację komórek i ich metabolizmu, rozszerzenie naczyń krwionośnych, a nawet powstanie nowych. W efekcie miejsca zabiegu są dotlenione, co umożliwia intensywną regenerację ciała.

Fale dźwiękowe

Zabieg falami dźwiękowymi to kolejna skuteczna metoda, pozwalająca na wymodelowanie sylwetki. Zastosowanie fal akustycznych umożliwia rozbicie tkanki tłuszczowej, drenaż oraz pozbycie się cellulitu. Jak wygląda zabieg? Po przeprowadzeniu wywiadu medycznego i ustaleniu miejsca zabiegu, specjalista pokrywa wskazaną część ciała żelem, który ułatwia przewodzenie. Następnie do ciała pacjenta wprowadzane są fale dźwiękowe. Generują one wibracje, które rozluźniają tkankę łączną. Specjaliści Kliniki medycyny estetycznej i anti-aging dr Beathy Dethloff zapewniają, że zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny. Zdradzili nam także, że pierwsze efekty widoczne będą już po około 3-4 zabiegach, wykonywanych w odstępie tygodnia. Dla najlepszego wyniku polecana jest jednak pełna seria, która w zależności od miejsca, a także wyjściowego stanu skóry pacjenta, składa się z 5 bądź 10 zabiegów.

Masaż podciśnieniowy

Masaże są nie tylko sposobem na relaks. Specjaliści medycyny estetycznej oferują również takie, które efektywnie przekładają się na poprawę wyglądu. Do walki z cellulitem, wymodelowania sylwetki, a także poprawy regeneracyjnych zdolności skóry, które skutkują napiętym i jędrnym ciałem, idealny będzie masaż podciśnieniowy.

W Klinice medycyny estetycznej i anti-aging dr Beaty Dethloff pacjentom szukającym podobnych efektów proponowany jest niezwykle skuteczny zabieg Icoone, wykonywany za pomocą technologii Roboderm. Osoba poddana zabiegowi masowana jest za pomocą specjalnych, zmechanizowanych głowic, które wyposażono w rolki z licznymi otworami, które tworzą Multi Mikrostymulację.

Efektywność tej kuracji nie tylko została naukowo udowodniona, ale przede wszystkim jest ona odpowiednia dla szerokiej gamy pacjentów. Nie ma bowiem ograniczeń wynikających z wieku czy rodzaju skóry pacjenta. Co więcej, Icoone to bezinwazyjna metoda, która nie powoduje skutków ubocznych. Brzmi aż za dobrze? Niestety, masaże podciśnieniowe mają też pewną wadę, o której nie sposób nie wspomnieć. Chociaż zmiany zauważalne są już po kilku sesjach, to aby uzyskać wymarzone wyniki, pacjent powinien zdecydować się na pełen cykl zabiegowy, składający się z 15 masaży. Zabieg powtarzany jest 2, a nawet 3 razy w tygodniu, do gabinetu zabiegowego pacjenci udają się więc dosyć często. To z kolei pociąga za sobą pewne zobowiązania czasowe.

Który zabieg wybrać?

Najlepsza kuracja to ta, która przyniesie Ci oczekiwane efekty, nie pociągając za sobą skutków ubocznych. Zdecydowanie się na właściwy zabieg może okazać się wyzwaniem, dlatego w tej kwestii dobrze jest poradzić się specjalisty. Po przeprowadzeniu wywiadu będzie on mógł wyeliminować te pozycje, które nie poskutkują wymarzonymi wynikami. Ponadto, jeśli martwimy się ewentualnym wpływem na nasze zdrowie, doświadczony lekarz medycyny estetycznej upewni się, że nie ma przeciwwskazań do poddania nas zabiegowi. Dlatego warto zdać się na profesjonalistę, który bezpiecznie przeprowadzi nas przez proces zdobywania pożądanego summer body.