Przygotuj się do lata – wszystko o depilacji

Mamy jeszcze kilka miesięcy do upalnego lata, jednak już teraz musimy zadbać o to, aby nasze ciało było odpowiednio do tego przygotowane. Jednym z takich zabiegów jest oczywiście depilacja ciała.

depilacja skuteczna
Przygotuj się do lata – wszystko o depilacji

Dla fanów i fanek gładkości jest kilka popularnych opcji, z których można skorzystać zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i we własnym domu.

Depilacja laserowa

Jest to metoda, która coraz bardziej zyskuje na popularności, ponieważ daje najtrwalsze efekty. Na czym polega depilacja laserowa? Wiązka światła, która wydostaje się z urządzenia, zostaje pochłonięta przez barwnik, zawarty we włoskach, by następnie móc zniszczyć cebulkę włosa. Efektem tego działania jest fakt, że włoski nie odrastają, jednak zabieg należy powtórzyć kilka razy. Są różne rodzaje laserów, jakie wykorzystuje się w gabinetach, dlatego trzeba przede wszystkim zrobić gruntowny research, zanim wybierzemy odpowiedni salon.

Przed przystąpieniem do zabiegu należy upewnić się, jak odpowiednio przygotować skórę i jakie są przeciwwskazania do wykonania go. Na pewno trzeba powiedzieć osobie, która przeprowadza zabieg, o przyjmowaniu leków, nadwrażliwości, a nawet opalaniu, ponieważ nie zaleca się jej przed tego rodzaju depilacją. Kobiety w ciąży również powinny zrezygnować z zabiegu. Warto zadbać o swoją skórę i wyleczyć wszystkie problemy dermatologiczne. Usuwanie włosów laserem musi być w pełni dla nas bezpieczne.

Depilacja woskiem

Mówi się, że to jedna z najskuteczniejszych metod, ponieważ włoski są wyrywane wraz z cebulkami. Gładką skórą możemy jednak cieszyć się przez kilka tygodni, ponieważ nie jest to trwałe usunięcie włosków, jak w przypadku depilacji laserowej. Spory plus to fakt, że zabieg można wykonywać nie tylko w salonach kosmetycznych, ale we własnym domu. Usuwanie owłosienia woskiem wymaga tego, aby przez jakiś czas zapomnieć o samodzielnej depilacji. Najlepiej, gdyby włoski miały około pół centymetra do centymetra – wyrywanie dłuższych może być bolesne, a wosk nie dotrze z kolei do tych najkrótszych.

Trzeba oczywiście najpierw sprawdzić w danym miejscu, jakie są wytyczne dotyczące zabiegu. Na pewno, tak jak przy zabiegu laserem, należy pozbyć się wyprysków, skaleczeń, czynnej alergii i tak dalej.

Wszelkie uszkodzenia skóry nie są mile widziane podczas woskowania, ponieważ istnieje ryzyko jeszcze większego podrażnienia tej strefy i w efekcie zaognienia zmian. Warto również przygotować samą skórę, czyli kilka dni wcześniej zrobić peeling i nawilżyć skórę. W dniu zabiegu jednak nie wolno dodatkowo natłuszczać jej, by wosk się nie ślizgał. Tak przygotowana skóra jest gotowa do zabiegu.

Zabieg depilacji woskiem można przeprowadzić również u siebie w domu. Na rynku dostępne są od dawna paski, które wystarczy potrzeć w dłoniach, by wosk spokojnie się roztopił. Firmy wprowadzają również całe zestawy do przeprowadzenia depilacji ciepłym woskiem w domu tradycyjną metodą. Ten sposób jest jednak dla bardziej zaawansowanych użytkowników, ponieważ nieumiejętne korzystanie z niego może spowodować uszkodzenia skóry lub podrażnienia.

Kremy do depilacji

Nie powinniśmy zapomnieć, że na rynku dostępne są również kremy do usuwania włosków. Mają one w swoim składzie substancję, która rozpuszcza keratynę włosa, dzięki czemu pozbywamy się niechcianego owłosienia. Nakładamy krem na wybraną okolicę, odczekujemy wyznaczony przez producenta czas i zbieramy produkt szpatułką i możemy cieszyć się gładką skórą. W tym przypadku efekty są różne – w zależności od preparatu, a także samych włosów. Warto pamiętać, że osoby z wrażliwą skórą powinny używać specjalnych kremów do delikatnej skóry, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia niepożądanej reakcji.

Depilator czy maszynka?

Kolejną metodą, którą z powodzeniem można stosować w domu, jest depilacja maszynką. Zdecydowanie najwięcej z nas sięga po ten rodzaj, ponieważ jest prosta i stosunkowo szybka. Jedynym mankamentem jest to, że włoski dość szybko odrastają, dlatego czynność trzeba powtarzać niemal codziennie – w zależności od części ciała, jaką pozbawiamy włosków. Posiadacze skóry wrażliwej również powinni rozważyć tę metodę, ponieważ zdarzają się podrażnienia i niewielkie uszkodzenia skóry podczas użytkowania. Zwłaszcza golenie okolic bikini maszynką może być kłopotliwe i bolesne.

Alternatywą dla tej metody jest golenie depilatorem. Na rynku dostępnych jest wiele rządzeń z różnymi funkcjami, dlatego każdy może dostosować sprzęt do swoich preferencji. Skóry wrażliwe na ból usatysfakcjonują urządzenia z nakładkami chłodzącymi.

Ci, którym zależy na wygodzie, wybiorą depilatory, które działają zarówno pod wodą, jak i na sucho. Plusem depilatora jest również fakt, że włoski nie odrastają tak szybko, jak przy użyciu tradycyjnej maszynki, jednak minusem jest to, że taka elektryczna maszynka do golenia miejsc intymnych może być zbyt agresywna.

Ile kosztuje depilacja?

Oczywiście najtańszą metodą jest kupienie maszynki. Jej koszt to zaledwie kilku lub kilkunastu złotych. W podobnych granicach znajdziemy kremy, plastry. Za depilację woskiem w gabinecie zapłacimy nieco więcej. Cena zależy od partii ciała, renomy lokalu, miasta, w którym chcemy przeprowadzić zabieg. Najmniej oczywiście zapłacimy za najmniejsze partie.
Przykładowo depilacja palców może kosztować nawet kilka złotych. Brazylijskie bikini, nogi,
plecy będą kosztować zwykle powyżej 100 złotych.

Jeśli chodzi o depilator, rozpiętość cen jest dość duża. Od nieco ponad 50 złotych do nawet  tych, które przekraczają 1000 złotych. Musimy więc w tym przypadku liczyć się z dużo większym wydatkiem. Największą inwestycją jednak jest zabieg laserowy, który dla największych partii ciała może kosztować kilkaset złotych za jedną serię. Depilacja jest skuteczna dopiero po kilku seriach, dlatego cały koszt jest dość duży. Pamiętajmy, że w większej skali opłaca się on bardziej niż inne tradycyjne metody depilacji.
Jak zatem przygotować się do lata? Każda z tych metod jest w jakimś stopniu skuteczna, choć efekty są uzależnione od wielu czynników. W ostatnich latach salony kosmetyczne przeżywają istne oblężenie przed rozpoczęciem lata, dlatego właśnie profesjonalne metody depilacji są jednymi z najbardziej popularnych. Choć absurdalnym wydaje się dla niektórych,
aby wydawać setki czy tysiące złotych na depilację, pomyśl o czasie zaoszczędzonym na samodzielnym goleniu nóg, pach czy łydek. Jeżeli w tym momencie nie stać cię na zabieg laserem lub kupno nowego depilatora, zawsze można skorzystać z dodatkowego zastrzyku
gotówki.

Choć wydaje się to absurdalne, przed wakacjami mnóstwo ludzi korzysta z tej możliwości, ponieważ traktują to jak inwestycję w siebie. Szczególnie warte rozważenia jest wyszukanie i skorzystanie z promocji dla nowych klientów, jakie oferują instytucje finansowe. Można wówczas skorzystać np. z opcji pierwszej pożyczki za darmo. Jeśli zatem decydujesz się na depilację laserową, ale nie masz pewności, czy uzbierasz środki na następną sesję, po prostu sprawdź warunki, na jakich możesz pożyczyć pieniądze, np. tutaj. Ciesz się gładką skórą na wakacje bez względu na zawartość portfela. Każdy może mieć komfort zadbanego ciała, trzeba tylko znaleźć odpowiednie rozwiązania.