Renata Wrona – Właścicielka firmy PRIME IMAGE, Life & Business Coach ICF

Motto życiowe: "Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania”

Renata Wrona
Renata Wrona

Kobieta sukcesu

Renata Wrona – właścicielka firmy PRIME IMAGE, PR managerka, trenerka rozwoju osobistego, akredytowany life & business coach ICF, autorka poradnika z zakresu sukcesu, rozwoju i relacji w życiu kobiety: „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość”. 

O firmie

Przez wiele lat pracowałam w korporacjach. Dzięki tej pracy zdobyłam duże doświadczenie jednak w pewnym momencie poczułam, ze jest mi tam już za ciasno. Firma PRIME IMAGE powstała w 2008 roku, gdy zdecydowałam się porzucić pracę na etacie i rozpocząć pracę na własnych zasadach. Od tego czasu PRIME IMAGE wspiera klientów w działaniach PR i komunikacji marketingowej świadcząc pełen zakres usług w ramach kreowania wizerunku firm i osób indywidualnych. Współpracuję z grupą ekspertów i pasjonatów dzięki czemu nasze projekty cechuje kreatywność i zaangażowanie.

Jako coach wspieram indywidualne osoby w ich rozwoju, pomagam w osiąganiu najlepszej wersji siebie samego, motywuję do poszukiwania szczęścia i zdrowego stylu życia. W efekcie warsztatów i sesji coachingowych pomagam innym odkryć i nauczyć  się w pełni wykorzystywać swój potencjał,  osiągnąć sukces w życiu zawodowym i poczucie spełnienia w życiu osobistym.

Jako trenerka uczę jak radzić sobie w sytuacjach publicznych, jak komunikować się z otoczeniem i bliskimi, wykorzystywać techniki zarządzania własną efektywnością i motywowania siebie. Prowadzę szkolenia z zakresu szeroko rozumianego doskonalenia kompetencji osobistych, interpersonalnych i menedżerskich obejmujące tematykę budowania marki osobistej, efektywnej komunikacji, wystąpień publicznych i asertywności, pracy w zespole i rozwiązywania konfliktów.

Życiorys

Mieszkam w Warszawie. Jestem szczęśliwą kobietą. Z wykształcenia jestem magistrem ekonomii ze specjalnością marketing, dyplomowaną specjalistką PR, dyplomowaną Trenerką, akredytowanym coachem ICF. Znajomi twierdzą, że mam w sobie pokłady pozytywnej energii. I chyba coś w tym jest bo ja faktycznie widzę wokół siebie piękno i pozytywy. Oczywiście dostrzegam też braki, ale zamiast tracić energię na narzekanie, od razu zastanawiam się co robić, aby było lepiej.

Kocham książki, podróże i zwierzęta. Jestem wegetarianką. Kocham ludzi, bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem dostarcza mi wiele emocji i wiedzy. Każdy z nas jest inną historią i wystarczy tylko uważnie słuchać, uruchomić do słuchania drugiej osoby, poza otwartym rozumem, także serce, a możemy wiele się nauczyć i doświadczyć. Uwielbiam wzmacniać innych w drodze do osiągania ich celów. Wspieram ich w rozwoju, motywuję do poszukiwania szczęścia i zdrowego stylu życia.

Najchętniej spędzam czas na podróżach, czytaniu, pisaniu. Staram się też regularnie biegać, najchętniej rano gdy wokół mnie budzi się życie, śpiewają ptaki. A gdy jestem zmęczona, najchętniej „obkładam się” moimi ukochanymi psami, dwoma Yorkami i zagłębiam w lekturze.

Jestem kobietą spełnioną zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym. Mam syna, z którego jestem bardzo dumna. To dobry, inteligentny młody mężczyzna i wspaniały ojciec. Mam piękną i mądrą synową oraz ukochaną wnuczkę. Mam też fantastycznego męża, który jest nie tylko mężczyzną mojego życia, ale jednocześnie moim przyjacielem.

Dlaczego własna firma?

Zależało mi na tym, abym miała wpływ na to dla kogo i z kim pracuję, aby moja praca zgadzała się w wyznawanymi przeze mnie wartościami. Np. nigdy nie zgodziłabym się na promowanie firmy tytoniowej czy też mięsnej. Kolejnym powodem decyzji o własnej firmie jest moje wielopoziomowe zainteresowanie. Pracując dla jednego pracodawcy nie mogłabym jednocześnie zajmować się Public Relations, szkoleniami, coachingiem i jeszcze pisaniem.

Odniosłam sukces, ponieważ…

Uwierzyłam w siebie, uwierzyłam, że dam radę. Ustaliłam sobie cele i konsekwentnie do nich dążyłam. I właśnie do tego namawiam kobiety, czytelniczki mojego poradnika oraz uczestniczki moich warsztatów i sesji coachingowych.

Największa przeszkoda w drodze do sukcesu

Strach i wrodzona nieśmiałość. Kiedyś byłam pełną kompleksów, nieśmiałą dziewczyną, dziś bez problemy występuję przed kilkusetosobową widownią i skupiam się nie na sobie lecz na tym co chcę ważnego przekazać innym. To najlepszy sposób na pozbycie się nieśmiałości.

Najszczęśliwsza chwila w karierze

Jest wiele takich chwil. Na przykład teraz, po wydaniu książki (poradnika) “Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość” otrzymuję dużo listów od kobiet, które piszą, że właśnie czytają lub już przeczytały poradnik, że bardzo im pomaga, wzmacnia je w dążeniu do ich szczęścia, że dzięki książce nareszcie ruszyły z miejsca, że uwierzyły w siebie. Gdy czytam te e-maile czuję się szczęśliwa. Świadomość, że moja praca, poza czynnikiem ekonomicznym, ma jeszcze głębszy sens, że pomagam innym kobietom w realizacji ich marzeń, daje mi wiele osobistej satysfakcji.

Najważniejsze, najpiękniejsze, najcenniejsze w moim życiu zawodowym jest…

Najcenniejsze w moim życiu zawodowym są kontakty z ludźmi. Poznaję mądrych mężczyzn, którzy nie boją się zdjąć maski i rozmawiać o istotnych dla nich sprawach, fantastyczne kobiety, zdolne i pełne pasji. Możemy się wspierać, uczyć od siebie i dzięki temu wszyscy możemy się rozwijać, osiągać więcej i działać lepiej.

Największe marzenie

Mam wiele marzeń. Uważam, że bez marzeń człowiek umiera. Jest jeszcze wiele miejsc, które chcę zobaczyć, książek, które planuję przeczytać i napisać, wiedzy, którą chcę przekazać.

Najbliższa przyszłość

Planuję wydać kolejną książkę, która będzie przewodnikiem dla kobiet, które chcą osiągnąć sukces zawodowy, chcą odnaleźć się w biznesie lecz nie są pewne jak powinny działać, jak się rozwijać, od czego zacząć.

Rada dla kobiet, które pragną odnieść sukces

Moja rada jest taka, aby uwierzyły w siebie. Nie czekały aż ktoś im coś da, załatwi za nie. Aby brały odpowiedzialność za swoje życie i szły do przodu. Strach nie powinien powstrzymywać ich w osiąganiu swoich marzeń. Niech działają, idą do przodu, a strach zostawią za sobą. Zgodnie z zasadą Kaizen, mogą na początku robić nawet drobne kroki, ważne aby były one skierowane w odpowiednią stroną, inaczej będą kręciły się w koło. Gdy ustala swoje cele i będą konsekwentnie do nich dążyły, już sama droga do celu zacznie dawać im satysfakcję. Ważne, aby wszystko co robią było zgodne z wyznawanymi przez nie wartościami.

Kontakt: http://renatawrona.pl/

Redaktor: Kinga Kozłowska/Obcasy.pl

Szczęśliwa kobieta. Rozwój, kariera, miłość. Renata Wrona
Szczęśliwa kobieta. Rozwój, kariera, miłość. Renata Wrona