Robert Lewandowski został najlepszym piłkarzem świata

Polak już po raz drugi został okrzyknięty Piłkarzem Roku FIFA. Lewy w walce o tytuł pobił Messiego, który kilka tygodni temu odebrał Złotą Piłkę.

Robert Lewandowski został najlepszym piłkarzem
Robert Lewandowski został najlepszym piłkarzem świata. Foto Instagram @_rl9

Po tym, gdy pod koniec 2021 roku „France Football” przyznało słynną Złotą Piłkę Leo Messiemu, wielu kibiców z całego świata – a przede wszystkim z Polski – wyraziło swoje niezadowolenie. Nawet sam Argentyńczyk przyznał, że gdyby nie odwołanie imprezy w 2020 roku, Lewandowski miał by już to trofeum w swoim posiadaniu i na pewno na nie zasługuje. Tym razem jednak kapitan naszej reprezentacji musiał obejść się smakiem. Jak się teraz okazuje, przyznająca drugie najważniejsze piłkarskie wyróżnienie FIFA miała inny ogląd na sprawę, niż francuski magazyn. Robert Lewandowski został najlepszym piłkarzem i otrzymał tytuł Piłkarza Roku Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.

Robert Lewandowski został najlepszym piłkarzem

Lewandowski został laureatem nagrody Piłkarza Roku już po raz drugi. Jest on czwartym zawodnikiem w historii, któremu udało się zgarnąć ten zaszczytny tytuł dwa razy z rzędu. Takim osiągnięciem mogą pochwalić się jeszcze Ronaldo Luis Nazario de Lima, Ronaldinho i Cristiano Ronaldo.

Piłkarz Roku FIFA

Wśród tegorocznych finalistów nie mogło zabraknąć także Messiego, który przed kilkoma tygodniami odebrał inną prestiżową nagrodę za swoje wyczyny sportowe. Poza Polakiem i Argentyńczykiem do tytułu Piłkarza Roku kandydował też Mohamed Salah, egipski piłkarz grający w Liverpoolu. Jednak zeszłoroczne sukcesy Lewandowskiego, w tym pobicie rekordu trafień w jednym sezonie Gerda Muellera i zdobycie czwartego tytułu króla strzelców Bundesligi, mówiły same za siebie. Trofeum przyznano reprezentantowi Bayernu Monachium.

Dumna Anna Lewandowska

Sukcesem męża na Instagramie pochwaliła się Anna Lewandowska. Ukochana piłkarza złożyła mu gratulacje oraz napisała, iż jest z niego niezwykle dumna. Życzenia dla sportowca i jego małżonki złożyli pod postem liczni polscy celebryci, w tym Małgorzata Rozenek i Agnieszka Dygant.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez (@annalewandowskahpba)