Rodzinne strony. Debbie Macomber

rodzinne strony

„Rodzinne strony”, kolejna książka Debbie Macomber z cyklu Zatoka Cedrów. Cedar Cove to malownicze miasteczko nieopodal Seattle. Jego mieszkańcy kochają się, zdradzają, nienawidzą się i rozchodzą jak wszędzie na świecie.

Tytuł oryginału: „Pacific Boulevard”

Tytuł polski: Rodzinne strony
Autor: Debbie Macomber
Gatunek: powieść obyczajowa
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-238-8559-7
Jego mieszkańcy kochają się, zdradzają, nienawidzą się i rozchodzą jak wszędzie na świecie. Mają swoje historie, swoje sekrety. Tylko że tutaj nikt nie jest anonimowy. Ktoś zawsze pomoże ci rozwiązać problem, nawet gdy tego nie chcesz…
Jak zwykle w Cedar Cove wiele się dzieje a jego mieszkańcy wiodą tylko z pozory spokojne życie… W najnowszej części serii autorstwa Debbie Macomber, nad Zatoką Cedrów gromadzą się czarne chmury. W jaskini niedaleko miasteczka para nastolatków odkrywa ludzkie szczątki. Śledztwo prowadzi szeryf Troy Davis, któremu w dojściu do prawdy przeszkadzają przecieki do mediów oraz brak poszlak. Na dodatek w prywatnym życiu szeryfa panuje nie mniejszy zamęt. Troy pragnie odzyskać dawną ukochaną Faith Beckwith. Jednak nie wszystko idzie po jego myśli, także z winy córki Megan, która lubi wtrącać się w sprawy ojca.

Spokoju nie może zaznać też sama Faith – ktoś włamuje się do jej domu i niszczy wszystkie osobiste pamiątki. Faith zaczyna poważnie myśleć o opuszczeniu coraz mniej gościnnego rodzinnego miasteczka, do którego tak niedawno wróciła…

Inni mieszkańcy Cedar Cove również borykają się z problemami. Szczęście rodzinne Rachel Pendergast jest zagrożone – jej nastoletnia pasierbica, Jolene, robi wszystko, aby skłócić ojca i macochę. Innego rodzaju kłopoty mają Bobby i Teri Polgar, którzy spodziewają się trojaczków – ciąża daje się przyszłej matce mocno we znaki. Na dodatek przyjaciel pary, James Wilbur, zniknął bez słowa, porzucając siostrę Teri, Christie Levitt. A to nie jedyne sprawy, którymi żyje Cedar Cove…

Panorama barwnych postaci, różnorodne relacje międzyludzkie i wnikliwa obserwacja codziennego życia sprawiły, że książki Debbie Macomber z cyklu Zatoka Cedrów zyskały sympatię czytelników na całym świecie.

Debbie Macomber to amerykańska autorka romansów i powieści obyczajowych. Zaczęła pisać po urodzeniu czwórki dzieci. Czekała, aż wszyscy zasną i wymykała się do kuchni, która na kilka godzin pełniła funkcję gabinetu. Początkowo jej powieści były odrzucane przez wydawnictwa. Debbie jednak nie poddawała się i po pięciu latach starań jedno z wydawnictw zdecydowało się opublikować jej książkę. Publikacja okazała się wielkim sukcesem, a pisarka stała się jedną z najbardziej popularnych autorek literatury kobiecej. Pisząc, korzysta z własnych doświadczeń, a także inspiruje się życiem krewnych i przyjaciół. Zna sekrety kobiecej duszy, mistrzowsko oddaje emocje i charakter swych bohaterek, a przy tym ma wspaniałe poczucie humoru.
Wydawca książek Mira publikuje ok. 50. tytułów rocznie. Są to książki autorstwa zarówno najbardziej poczytnych pisarzy, których nazwiska pojawiają się na liście bestsellerów amerykańskiego dziennika „New York Times”, jak i obiecujących debiutantów. Nakładem Miry często ukazują się pozycje wydawane po raz pierwszy w Polsce. Wśród gatunków literackich można znaleźć adresowane do kobiet powieści sensacyjno-kryminalne, obyczajowe, historyczne, romanse, thrillery czy literaturę określaną jako paranormal. W ofercie wydawcy znalazły się m.in. takie bestsellery jak: „Dotyk zła”, „Czarny Piątek” i „Kolekcjoner” Alex Kavy, „Krzyk ciszy” i „Dogonić rozwiane marzenia” Elizabeth Flock, „Bez skrupułów” i „Labirynt kłamstw” Tess Gerritsen, „Przeznaczenie” i „Niebieski diament” Nory Roberts czy „Dotknąć prawdy” Antoinette van Heugten. Mira należy do koncernu Harlequin, wydawcy literatury kobiecej, obecnego na polskim rynku od 1991 roku.

Patroni medialni: obcasy.pl, ofeminin.pl, polki.pl