Rozkwitające wnętrze – poznaj naturalne inspiracje aranżacyjne

Wiosna w pełni. Po kapryśnej zimie nadeszły ciepłe dni, a w domowych wnętrzach zawitały wreszcie promienie słońca. Pogodną aurę warto wprowadzić także w wystroju mieszkania, który szczególnie o tej porze roku domaga się kolorów i wzorów.

Rozkwitające wnętrze – poznaj naturalne inspiracje aranżacyjne

Wiosną natura przeżywa odrodzenie. Przyroda budzi się do życia, zachęcając do rodzinnych spacerów i wycieczek. Warto, żeby również nasze mieszkanie zyskało energię i świeżość. Najlepszym sposobem na wprowadzenie ich do wnętrza jest zastosowanie intensywnych kolorów: soczystej zieleni, kojącego błękitu lub orzeźwiającej cytryny czy oranżu. Mogą się one pojawiać w postaci drobnych akcentów na tle stonowanych barw albo jako odważny kontrast np. na reprezentacyjnej ścianie w salonie – doradza Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy RuckZuck.

Rozkwitające wnętrze – poznaj naturalne inspiracje aranżacyjne

Doskonałym wyborem będzie także sięgnięcie po wzory, które mocno wpisują się w najnowsze trendy, a jednocześnie wspaniale odświeżają przestrzeń. Nic tak nie nada wnętrzu wiosennego klimatu jak najmodniejszy wzór tego sezonu – kwiaty w rozmiarze XXL. Mogą zdobić poduszki lub przybrać formę fototapety. Taki piękny akcent sprawi, że pomieszczenie rozkwitnie, jeszcze zanim pojawią się w nim żywe kwiaty z ogrodu.

Osobom, które preferują prostsze, lecz nadal nowoczesne desenie poleca się wzór chevron, który utrzymuje popularność od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Kolorowe pasy ułożone w tzw. zygzak nadadzą aranżacji dynamiki. Funkcję tę świetnie spełnią także inne ciekawe motywy geometryczne – romby i trójkąty.

Nowa pora roku zachęca do subtelnej zmiany wystroju albo nawet do większego remontu. Ta druga opcja często zakłada wymianę podłóg oraz mebli. Dobór produktów w drewnianych, ciepłych dekorach stworzy przyjazny klimat w mieszkaniu, przyczyniając się do poprawy samopoczucia domowników – dodaje Katarzyna Śliwińska.

Rozkwitające wnętrze – poznaj naturalne inspiracje aranżacyjne

Propozycją idealnie oddającą piękno ogrodu jest najnowsza kolekcja paneli laminowanych Garden firmy RuckZuck. Naturalne dekory desek wprowadzą do wnętrza powiew świeżości i lekkość. Z kolei zwolennikom elegancji i szlachetności z pewnością przypadnie do gustu kolekcja Villa. Jej znakiem rozpoznawczym są deski o ponadstandardowej szerokości 282 mm. Pięknie eksponują reprezentacyjny charakter pomieszczeń i dobrze sprawdzają się w otwartych przestrzeniach, podkreślając ich potencjał.

Rozkwitające wnętrze – poznaj naturalne inspiracje aranżacyjne

Dopełnieniem wiosennej metamorfozy mieszkania będą meble w odcieniu bieli lub jasnego drewna, które dodadzą pomieszczeniu blasku i optycznie je powiększą.