„Sekundy do szczęścia” Aneta Zamojska

Zastanawiałaś/zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś w ważnym momencie podjęła/podjął inną decyzję?

sekundy do szczescia
„Sekundy do szczęścia” Aneta Zamojska

Gdyby losy inaczej się potoczyły? A gdybyś mogła/mógł spojrzeć na swoje alternatywne historie życia? Mam nadzieję, że byłabyś/byłbyś wdzięczna/y losowi za miejsce, w którym jesteś.

Inaczej na to zapatruje się bohaterka książki „Sekundy do szczęścia”. Czterdziestoletnia Katarzyna wybierała przed laty pomiędzy trzema mężczyznami. Poznajemy ją w tym samym momencie życia, ale w jego alternatywnych wersjach: jaką żonę gitarzysty, polityka i ekonomisty. Za każdym razem bohaterka jest tą samą Katarzyną, ale tak naprawdę zupełnie inną osobą. To niewiarygodne, jak mężczyzna może mieć wpływ na styl życia kobiety.

Czterdziestolatka w każdej wersji uznaje, że wybrała źle i, już jako dojrzała kobieta, odszukuje swoje byłe miłości. Kto był jej przeznaczeniem? Czy możemy uciec przed własną „zapisaną kartą”? A może los wie, co jest dla nas dobre i tak kieruje naszymi drogami, żebyśmy docenili siebie?

Losy Katarzyny, w jej alternatywnych „życiach” zmieniają się, jak w kalejdoskopie. Ważne znaczenie odgrywają przyjaciółki ze studiów, z którymi po piętnastu latach ma spotkać się bohaterka. Jaki wpływ na jej szczęście ma wybór, którego dokonała przed laty? Czy sama siebie zaskoczy? Czy złamie swoje zasady i przekroczy granice?
Wejdź w świat Katarzyny, w jego alternatywne wersje i daj się zaskoczyć tym, co niesie los.O autorce:

Aneta Zamojska z wykształcenia polonistka, absolwentka studiów podyplomowych: Psychologii Zarządzania na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Audytu Wewnętrznego i Audytu Funduszy Unijnych, Certyfikowany trener rozwoju osobistego, coach, Mistrz Praktyk NLP, nauczyciel akademicki.

Autorka wielu projektów kulturalnych, edukacyjnych i szkoleniowych, była dziennikarka, obecnie kierownik Szkoły Artystycznej w Ełku.
Lubi ludzi i wierzy w ich potencjał – jej pasja to wspieranie innych w rozwoju i inspirowanie do zmian. Zakochana w swojej rodzinie, energię czerpie z krajobrazów mazurskich podczas samotnych podróży rowerem i lektury książek.