Siła snów. Alice Robb

Książka o jednej z największych tajemnic ludzkiego mózgu. Czy sny są zwierciadłem naszej duszy? Skąd się biorą i jaka jest ich rola? Czy sny mogą wpływać na nasze życie i czy można śnić świadomie?

Siła snów. Alice Robb

Sen  inspirował i intrygował człowieka od zarania dziejów. Marzenia senne były źródłami przepowiedni, sygnałami z wnętrza duszy, kluczem do zrozumienia przeszłości. Niektórzy naukowcy upatrują w snach nawet początków wierzeń religijnych. Wydaje się jednak, że współczesny człowiek zapomniał o dobroczynnym wpływie marzeń sennych na swoją samoświadomość, psychikę oraz emocje.

Człowiek poświęca na sen około ⅓ życia. We śnie porządkujemy informacje, które zdobyliśmy, przeżywamy emocje blokowane w ciągu dnia, rozwiązujemy problemy, przeżywamy zjawiska niemożliwe w realnym świecie. Mimo tak wspaniałego potencjału, śnienie pozostaje gdzieś z boku naszej egzystencji. Amerykańska dziennikarka Alice Robb, zabiera nas w podróż mającą wyjaśnić, dlaczego warto zapamiętywać swoje sny, jak śnić świadomie i jak możemy podnieść jakość naszego życia we śnie. Przytacza wyniki nowatorskich badań, relacjonuje odkrywcze eksperymenty, zabiera nas w podróż do naukowych laboratoriów i na spotkania jasnośnicieli, analizuje senne fabuły i zwierza się z zaskakujących doświadczeń. 

W rezultacie Robb stworzyła fascynujący przewodnik, który pomoże nam zrozumieć w jaki sposób sny mogą stanowić nie tylko skuteczne narzędzie wspomagające proces radzenia sobie z chorobą, żałobą lub traumą, ale także jak sny wpływają na naszą psychikę i emocje, ja można uczyć się w czasie snu  oraz rozwiązywać życiowe problemy. 

Jak nauczyć się zapamiętywania snów? Jak rozumieć senne marzenia? Komu i dlaczego o nich opowiadać? A nawet – jak zmienić scenariusz sennego koszmaru? Autorka co chwilę przypomina, że każdy z nas może poznać mapę swojego sennego świata. I że pierwsze kroki do poznania snów powinniśmy postawić na jawie.

Wpis znaleziono dzięki:

- Siła snów

- Znaczenie snów

- Alice Robb