Dlaczego Harry i Meghan nie spędzają świąt z rodziną królewską?

Książe Harry i Meghan Markle nie spędzają świąt z rodziną królewską! Na Boże Narodzenie para postanowiła wyjechać do USA, by móc spędzić ten czas z Dorią Regland, mamą księżniczki.

Dlaczego Harry i Meghan nie spędzają świąt z rodziną królewską? Foto. Instagram theroyalfamily

Od dawna wiadomo, że stosunki w rodzinie królewskiej są bardzo napięte. Szczególne zainteresowanie budzi relacja między Elżbietą II, a Meghan Markle (księżna Sussexu), która w maju 2018 roku wyszła za wnuczka królowej. Dziewczyna od początku związku z księciem jest w centrum uwagi. Niemal każdy jej publiczny ruch jest rejestrowany, a później oceniany. W mediach co i rusz pojawiają się informacje na temat stosunków w rodzinie Windsdorów, które jak widać pozostawiają wiele do życzenia. W skrócie; atmosfera towarzysząca Buckingham Palace nie wydaje się być zbyt przyjemna. Nic dziwnego, że małżenśtwo zdecydowało o tymczasowym urlopie od Wysp Brytyjskich.

Wieść o wyjeździe Meghan i Harry’ego do USA krążyła w mediach od tygodni. Początkowo para planowała spędzić w Kaliforni tylko listopad, tak by uwzględnić w swojej wycieczce Święto Dziękczynienia i nie tracić możliwości celebrowania Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii. O innej opcji nie było mowy. A jednak!
W środę, kilka godzin po pojawieniu się pierwszych wzmianek o przedłużeniu wyjazdu, Buckingham Palace wydał oświadczenie. Informacja upewniła wszystkich w przekonaniu, że przy królewskim wigilijnym stole zabraknie trzech osób.

Dlaczego Harry i Meghan nie spędzają świąt z rodziną królewską? Foto. Instagram theroyalfamily

Co na to królowa? Podobno nie pokazuje po sobie, że została tym dotknięta, wręcz przeciwnie – według źródeł stara się być wyrozumiała. Do sytuacji odniosła się m.in. królewska biografka, Ingrid Seward, która jest przekonana, że decyzja pary nie ma związku z osobistymi uczuciami. Jej zdaniem, niezależnie od przyczyn wyjazdu, posunięcie pozostawi po sobie niesmak. Królowa jest w podeszłym wieku i z pewnością pragnie, by wnuczkowie poświęcili jej więcej uwagi, przynajmniej w święta.

Wpis znaleziono dzięki:

- książe Harry

- Meghan Markle

- rodzina królewska