Skuteczne środki na problemy z gardłem

W okresie jesienno-zimowym trudno jest uniknąć drobnych infekcji, przeziębień czy grypy. Wszystkie te stany często wiążą się z problemami z gardłem i gorszym samopoczuciem.

Skuteczne środki na problemy z gardłem

Tabletki do ssania i inne środki mogą skuteczne złagodzić ból czy dyskomfort, dlatego warto wiedzieć, które z nich wybrać i czym się kierować podczas zakupów.

Skąd biorą się problemy z gardłem?

Obrzęk gardła jest obok kataru jednym z pierwszych symptomów przeziębienia. Układ odpornościowy reaguje na kilka sposobów na nagromadzone w drogach oddechowych bakterie i wirusy. Po pierwsze wytwarza spore ilości dodatkowego śluzu, który ma za zadanie „zebrać” niepotrzebne patogeny, a także ochronić ścianki narządów wewnętrznych. Kolejnym krokiem jest zwiększenie temperatury ciała, co z kolei mobilizuje płytki krwi do szybszej reakcji. W konsekwencji drogi oddechowe wysuszają się, a śluz odkłada się w nich w postaci flegmy. I właśnie wtedy pojawiają się uciążliwy kaszel, ból i pieczenie – to najwyższa pora, żeby sięgnąć po tabletki na gardło.

Tabletki na gardło – jakie wybrać?

Na rynku dostępna jest ogromna liczba medykamentów, które mają pomagać w przypadku bólu gardła. Najważniejsze jest to, aby przy wyborze kierować się składem. Część leków może zawierać niezwykle pożyteczne związki, które znacznie przyspieszają kurację i pozwalają wrócić do formy w zaledwie kilka dni. Dla przykładu tabletki na gardło z kwasem hialuronowym są niezwykle pomocne także przy cięższych stanach i schorzeniach, ponieważ posiadają składnik aktywny, który wspiera regenerację tkanek i ogranicza ich stan zapalny. W połączeniu z witaminą C może to dać świetne efekty.
Kolejnym ważnym aspektem jest bezpieczeństwo podczas zażywania leku. Ból gardła często towarzyszy nie tylko osobom z infekcjami, lecz także tym, które np. podróżują samolotem, pracują głosem lub palą papierosy. W ich przypadku nieprzyjemne objawy mogą utrzymywać się chronicznie, dlatego ważne jest, aby tabletki na gardło miały skład umożliwiający przyjmowanie medykamentu przez dłuższy czas, bez narażenia na skutki uboczne. Dobrym wyborem będzie więc stosowanie tabletek do ssania takich jak Cevitt® Gardło.

Jak działają tabletki na gardło?

Kaszel czy chrypka to naturalne odruchy organizmu, które pomagają pozbyć się zalegającej wydzieliny. W niektórych sytuacjach mogą być jednak niezwykle irytujące lub nawet uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Stosowanie tabletek do ssania przed snem pozwoli nam pozbyć się niepożądanych objawów, a tym samym przyspieszyć walkę z przeziębieniem. Jak właściwie one działają?
Tabletki do ssania zawierają różne rodzaje składników, takie jak środki przeciwzapalne, znieczulające, antyseptyczne, które działają bezpośrednio tam, gdzie pojawia się ból gardła. Dodatkowo pomagają stymulować wytwarzanie śliny, a ta sama w sobie również posiada właściwości antyzapalne. To wszystko wspiera usuwanie drobnoustrojów z organizmu i powoduje, że pozbycie się infekcji jest o wiele prostsze.

Wpis znaleziono dzięki:

- Tabletki na gardło

- Tabletki do ssania

- Ból gardła