Słoneczny zakątek. Debbie Macomber

sloneczny zakatek

Debbie Macomber serią „Zatoka Cedrów” zaskarbiła sobie sympatię czytelników na całym świecie. W kolejnych odsłonach cyklu autorka przedstawia perypetie mieszkańców Cedar Cove, którzy tylko z pozoru wiodą spokojne życie. W „Słonecznym zakątku” poznajemy m.in. sekrety szachisty Bobby’ego Polgara, który mówiąc o „chronieniu królowej”, niekoniecznie ma na myśli strategię gry planszowej… Książka ukazała się w księgarniach 11 maja.

Tytuł oryginału: „74 Seaside Avenue”
Tytuł polski: Słoneczny zakątek
Autor: Debbie Macomber
Gatunek: powieść obyczajowa
Liczba stron: 336
ISBN: 978-83-238-8313-5

Mieszkańcy Cedar Cove wciąż nie mogą zrozumieć, co połączyło Teri i Bobby’ego Polgarów. Ona jest zwariowaną fryzjerką, on – ekscentrycznym geniuszem szachowym. Wydawałoby się, że nie mają ze sobą nic wspólnego. Sielankę tych dwojga zakłóca niespodziewanie ktoś, kto chce odebrać szachiście tytuł mistrza. Rywal Boby’ego nie ma skrupułów. By osiągnąć swój cel, jest gotowy posunąć się nawet do szantażu. Jeśli Bobby celowo nie popełni błędu w trakcie meczu szachowego i nie pozwoli mu wygrać, zapłaci za to utratą swojej królowej, i wcale nie chodzi tu o jedną z figur planszowych…

Polgarowie to nie jedyni mieszkańcy Cedar Cove, którzy mają problemy. Rachel Pendergast, koleżanka Teri z pracy, nie potrafi wybrać między dwoma zainteresowanymi nią mężczyznami. Dręczą ją wątpliwości, czy powinna związać się z doświadczonym przez życie, owdowiałym i samotnie wychowującym córkę Brucem czy z młodym, pełnym energii lekkoduchem – Natem. Dopiero w ekstremalnej sytuacji zrozumie, którego z nich kocha naprawdę. Tylko czy wydostanie się z rąk porywaczy, którzy pomylili ją z Teri? I czy nie będzie za późno na ułożenie sobie życia z ukochanym?

Starsze pokolenie mieszkańców Cedar Cove ma równie poważne problemy z życiem uczuciowym. Szeryf Troy Davis i Faith Beckwith byli w sobie zakochani w czasach licealnych. W wyniku intrygi matki Faith, rozstali się. Po kilkudziesięciu latach, gdy oboje już owdowieli, Faith dzwoni do Troya by złożyć mu kondolencje po śmierci jego żony. Jedna rozmowa sprawia, że uczucie odżywa. Na drodze do ich szczęścia staje jednak córka Troya, która nie potrafi pogodzić się z tym, że ojciec niedługo po śmierci matki zainteresował się inną kobietą…
Debbie Macomber w znakomitej powieści obyczajowej „Słoneczny zakątek” przedstawia nam barwną panoramę postaci, różnorodne postawy moralne i światopoglądowe oraz zróżnicowaną społeczność malowniczego miasteczka Cedar Cove.

Debbie Macomber to amerykańska autorka romansów i powieści obyczajowych. Zaczęła pisać po urodzeniu czwórki dzieci. Czekała, aż wszyscy zasną i wymykała się do kuchni, która na kilka godzin pełniła funkcję gabinetu. Początkowo jej powieści były odrzucane przez wydawnictwa. Debbie jednak nie poddawała się i po pięciu latach starań jedno z wydawnictw zdecydowało się opublikować jej książkę. Publikacja okazała się wielkim sukcesem, a pisarka stała się jedną z najbardziej popularnych autorek literatury kobiecej. Pisząc, korzysta z własnych doświadczeń, a także inspiruje się życiem krewnych i przyjaciół. Zna sekrety kobiecej duszy, mistrzowsko oddaje emocje i charakter swych bohaterek, a przy tym ma wspaniałe poczucie humoru.

Wydawca książek Mira publikuje ok. 50. tytułów rocznie. Są to książki autorstwa zarówno najbardziej poczytnych pisarzy, których nazwiska pojawiają się na liście bestsellerów amerykańskiego dziennika „New York Times”, jak i obiecujących debiutantów. Nakładem Miry często ukazują się pozycje wydawane po raz pierwszy w Polsce. Wśród gatunków literackich można znaleźć adresowane do kobiet powieści sensacyjno-kryminalne, obyczajowe, historyczne, romanse, thrillery czy literaturę określaną jako paranormal. W ofercie wydawcy znalazły się m.in. takie bestsellery jak: „Dotyk zła”, „Czarny Piątek” i „Kolekcjoner” Alex Kavy, „Krzyk ciszy” i „Dogonić rozwiane marzenia” Elizabeth Flock, „Bez skrupułów” i „Labirynt kłamstw” Tess Gerritsen, „Przeznaczenie” i „Niebieski diament” Nory Roberts czy „Dotknąć prawdy” Antoinett van Heugten. Mira należy do koncernu Harlequin, wydawcy literatury kobiecej, obecnego na polskim rynku od 1991 roku.
Harlequin to najbardziej znany na świecie wydawca literatury kobiecej. Centrala założonej w 1949 roku firmy mieści się w Toronto. Miesięcznie nakładem Harlequina ukazuje się 110 książek w 28 językach w 114 krajach na 6 kontynentach. W ofercie wydawcy znajdują się tytuły ponad 1100 autorów, którzy tworzą m.in.: romanse, thrillery psychologiczne czy powieści obyczajowe. Książki wydawcy są publikowane pod różnymi markami: Harlequin, Silhouette,Mira Books, Luna Books, HQN Books, Steeple Hill Books, Harlequin Teen, Kimani Press, Spice, Harlequin Nonfiction, Gold Eagle. W ubiegłym roku firma sprzedała 130 milionów książek, z czego 95% poza Kanadą, a ponad połowę poza Ameryką Płn. Firma należy do kanadyjskiego medialnego koncernu Torstar prowadzącego działalność na rynku literatury kobiecej, prasowym i wydawnictw edukacyjnych.

Warszawski oddział Harlequina został założony w 1991 roku jako Arlekin Wydawnictwo Harlequin Enterprises Sp. z o.o. Firma jest jedną z nielicznych marek, która w Polsce może poszczycić się niemal stuprocentową rozpoznawalnością. W naszym kraju sprzedawane
są książki opatrzone logo Harlequin i Mira. Tytuły Harlequina są dystrybuowane przez kanał kioskowy, można je też znaleźć na stoiskach prasowych m.in. w supermarketach. Pozycje Miry, które trafiają na półki księgarskie, to kierowane do kobiet powieści sensacyjno-kryminalne, obyczajowe, historyczne, romanse, thrillery, czy literatura określana jako paranormal.
Nakładem Miry ukazują się książki autorów, których nazwiska są obecne na liście bestsellerów amerykańskiego dziennika „New York Times”, jak i obiecujących debiutantów. W ofercie wydawcy znalazły się m.in. takie bestsellery jak: „Dotyk zła”, „Czarny Piątek” i „Kolekcjoner” Alex Kavy, „Krzyk ciszy” i „Dogonić rozwiane marzenia” Elizabeth Flock, „Bez skrupułów” i „Labirynt kłamstw” Tess Gerritsen, „Przeznaczenie” i „Niebieski diament” Nory Roberts czy „Dotknąć prawdy” Antoinette van Heugten.

Arlekin Wydawnictwo Harlequin Enterprises Sp. z o.o.
ul. Starościńska 1B lok. 24-25, 02-516 Warszawa
www.harlequin.pl