Kto jeszcze pożegna się z TVP???

Zmiany, zmiany! Od kiedy prezesem TVP został Jacek Kurski Telewizja Polska przechodzi gorący okres. Zwolnienia trwają, chociaż podobno "rzetelni dziennikarze" nie mają się czego obawiać. Tylko kto decyduje o rzetelności dziennikarza jeżeli z TVP znikają Kraśko, Torbicka, a może i Młynarska...?

Piotr Kraśko, GA. Grażyna Torbicka, GA. Agata Młynarska, screenshot @agata_mlynarska
Piotr Kraśko, GA. Grażyna Torbicka, GA. Agata Młynarska, screenshot @agata_mlynarska

Tomasz Lis, Hanna Lis, Piotr Kraśko, Grażyna Torbicka, Beata Tadla i wiele, wiele innych… Widzowie telewizji publicznej, a zwłaszcza osoby starsze są wciąż w szoku po odejściu swoich ulubionych prezenterów. Ci ludzie przez lata informowali Polaków o sytuacji w kraju i  na świecie, prowadzili programy rozrywkowe, a część z nich budziła zaufanie. Może jesteśmy ofiarami „dobrej zmiany”, a być może czegoś znacznie większego.

Wczoraj w mediach pojawiła się informacja, że kolejną zwolnioną została Agata Młynarska. Sama Agata na swojej Facebooku napisała, że news wyszedł z portalu party.pl, ale żaden z jej kolegów i koleżanek po fachu informacji nie sprawdził. Natychmiast jednak została powielona na innych stronach. Przyznaje jednak, że spotka się z widzami „JESZCZE dziś, 19, 20 i 24 maja”. Można zatem mniemać, że w każdej plotce kryje się nuta prawdy.

Sprawa bez wątpienia wyklaruje się w najbliższym czasie. Czy „Świat się kręci” poprowadzi dalej samodzielnie Anna Popek? Niedawno krążyły również plotki o braku porozumienia między nią, a Młynarską. Rzekomo Popek miałaby wygryźć Agatę, która przecież w TVP 2 pracuje od 26 lat. Na niekorzyść Popek świadczy też sesja zdjęciowa z samym prezesem Kurskim, po której została zalana falą krytyki. Z kolei przyczyną zwolnienia Młynarskiej może być również publiczna krytyka telewizji na Facebooku. Przypomnijmy:

TVP zawsze była bardziej lub mniej polityczna, ma swoją długą listę grzechów, ale nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek budziła takie emocje jak teraz. Wielka szkoda, że tak się dzieje…

Pozostaje nam czekać na dalszy rozwój sytuacji i pójść za słowami Agaty:

Tym, którzy myślą, że media są władzą przypominam o tym, że widzowie mają piloty! I jeśli ktoś tu ma władzę – to publiczność a nie prezesi. Warto o tym pamiętać. Jeszcze przecież nikt nie wymyślił telewizji bez widza!!