Stół świątecznie przystrojony – sposób na wielkanocną aranżację

Niedzielne śniadanie to jeden z najważniejszych momentów Wielkanocy. Dlatego też niezwykle istotny jest sposób, w jaki udekorujemy nasz świąteczny stół. Umiejętnie dobrane dodatki pozwolą w zaledwie kilka chwil wyczarować klimatyczny, a zarazem bardzo stylowy aranż w wiosennej odsłonie.

swiateczna aranzacja stolu2

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych bardzo często ograniczają się głównie do wyczynów
kulinarnych. Niemniej, obok przepysznych potraw na wielkanocnym stole bardzo ważna jest
również świąteczna aranżacja.

Dekorując stół warto zdecydować się na jeden dominujący motyw. Prostym kluczem do tworzenia efektywnych kompozycji jest wykorzystanie palety barw, harmonizującej z wnętrzem całego domu.

W tym roku dominującym trendem są pastele. Zarówno koszyczki, pisanki, obrusy, jak i figurki w delikatnych odcieniach znaleźć można w ofercie. Wykorzystanie jednego wyrazistego detalu pozwoli nam osiągnąć efekt bardziej minimalistyczny, zainspirowany stylem skandynawskim. Całości dopełnią serwetki w analogicznej kolorystyce oraz obrus z subtelnym motywem dekoracyjnym. Nie można zapomnieć również o kwiatach. Naturalne wiązanki z powodzeniem można zastąpić wykonanymi z niezwykłą precyzją, wysokojakościowymi kwiatami dekoracyjnymi. A co, jeśli wolimy wypełnić nasz dom feerią intensywnych, wiosennych barw?

– Jak co roku, dużym powodzeniem cieszą się także wyraziste i nasycone barwy. Żółte czy
zielone dodatki najlepiej prezentują się w większej grupie. Ustawiając kilka ceramicznych
zajączków oraz bukiet tulipanów w centralnej części stołu sprawimy, że, bez względu na
panującą aurę, będziemy się cieszyć prawdziwie wiosenną aurą – mówi Izabela Bożek z
firmy Eurofirany.