Styl marynarski – 5 stylizacji

marynarski motyw4

kojarzenia z wszelkimi odcieniami niebieskiego nieba, bielą piasku i luksusowymi łodziami dryfującymi przy linii Morza Śródziemnego królują na wybiegach i tego sezonu.
Całe szczęście, by poczuć się jak nad morzem wcale nie trzeba wydawać wielkich sum pieniędzy. W końcu nie od dzisiaj wiadomo, że stylu nie da się kupić. Trzymając się prostych zasad, którymi się on kieruje i wybierając odpowiednie kroje ubrań, każdy z nas może sprowadzić gorące, śródziemnomorskie powietrze prosto do siebie.

Przede wszystkim należy skupić się na czystych liniach, idealnie dobranych pod sylwetkę stylizacjach, niebieskich i kremowych kolorach.

Podążając tym tropem nietrudno będzie skompletować pełną garderobę, w której znajdziemy coś odpowiedniego na każdą okazję – od wypadu nad jezioro, czy do miasta z przyjaciółmi, po eleganckie, służbowe wyjście.
Kolorami królującymi są wszelkie odcienie granatu i niebieskiego, beże, biel i pastele. Typowego, marynarskiego charakteru nadadzą poziome paski, którym nierzadko może towarzyszyć symbol kotwicy. Wszelkie plisy, kokardy i falbany dodadzą lekkości każdej kobiecie, a połyskujące dodatki rozświetlą opaloną letnim słońcem skórę.

Panowie powinni doskonale odnaleźć się w dobrze skrojonych, lekkich marynarkach i mokasynach, a spodenki dodadzą całości wakacyjnego luzu.

Styl marynarski zakradł się nam i do domu, gdzie odnaleźć go można nawet w bieliźnie nocnej i dresach, w których możemy cieszyć się letnimi wieczorami.

Stylizacja 1

Bluzka– Midori, spódnica – More’Moi, spodnie – Jelonek, szpilki – Gianmarko, dodatki – TKMAXX

marynarski motyw

Stylizacja 2

Szpilki – Gianmarko, kurtka – Boca, bluzka – Cristina Effe, sukienka – maxim, dodatki – TKMAXX

marynarski motyw2

Stylizacja 3

Sukienka niebieska – Rabarbar, dodatki – TKMAXX, buty – Caprice, sukienka w paski – Cristina Effe, sukienka biała – Sempre

marynarski motyw3

Stylizacja 4

Biała bluzka – White House, dodatki – TKMAXX, bluzka SUN – Mosquito, piżama -DN Nightwear, buty -Gianmarko

marynarski motyw4

Stylizacja 5

T-shirt, sweter, spodnie – Navigare, trampki – Vans, dodatki, plecak – TKMAXX

marynarski motyw5