Sucha skóra głowy- jak sobie z nią poradzić?

Kondycja skóry na głowie jest niezwykle istotna i w oczywistym stopniu wpływa też na kondycję włosów.

Sucha skóra głowy- jak sobie z nią poradzić. Foto. Pixabay Rufiyana

Problem suchej skóry głowy dotyka coraz więcej osób. Przyczyną tego najczęściej jest nieprawidłowa pielęgnacja i stylizacja włosów. Aby nawilżyć skórę, należy stosować dobrej jakości szampony. Głowa jest fabryką naszych włosów, dlatego musimy o nią odpowiednio dbać!

Przyczyny suchej skóry głowy

  • Zarówno zbyt wysoka temperatura jak i zbyt niska mogą sprawiać że skóra jest przesuszona. Świąd skóry jest przyczyną nadmiernej utraty wilgoci.
  • Swędząca skóra głowy może być również spowodowana przez używanie kosmetyków o dużej zawartości alkoholu i chemicznym składzie.
  • Częste suszenie włosów, długotrwałe przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach, używania lokówki i termoloków, używanie dużej ilości lakierów i środków do stylizacji włosów, częste farbowanie i rozjaśnianie włosów również powoduję suchość głowy.
  • Niestety przyczyną suchej skóry może być też łuszczyca. Należy skontaktować się z dermatologiem lub trychologiem.

Jak nawilżać suchą skórę głowy?

W pierwszej kolejności dokonać zmian w codziennej pielęgnacji. Szampony o ciężkiej konsystencji i dużej zawartości alkoholu, zamienić na delikatne i ziołowe lub specjalnie przeznaczone dla skóry wrażliwej. W składzie naszego szamponu i odżywki, powinno się znaleźć jak najwięcej składników naturalnych np. aloes, witamina B5. Powinniśmy zrezygnować z suszenia włosów, albo ograniczyć do minimum. W miarę możliwości zmniejszyć też używanie środków do stylizacji. Skórę należy też co jakiś czas nawilżyć np. sauną.

Domowe sposoby na suchą skórę głowy

  • Ocet jabłkowy przywraca skórze prawidłowe PH, przynosi ulgę swędzącej skórze, zabija bakterie i grzyby.
  • Sok z cytryny skutecznie oczyszcza skórę głowy z sebum, które może być przyczyną przesuszania. Dwie łyżki soku z cytryny mieszamy z 3 łyżkami jogurtu naturalnego. Mieszankę nakładamy na skórę głowy i pozostawiamy na 15 minut.
  • Olej kokosowy działa nawilżająco i pomaga zredukować swędzenie. Olej wcieramy okrężnymi ruchami w skórę głowy i pozwalamy mu działać przez kolejne 30 minut.
  • Aloes skutecznie kojący swędzenie i zaczerwienienia. Żel aloesowy, dostępny w większości aptek, który wsmarowujemy w skórę głowy i zostawiamy na 15 minut

Wpis znaleziono dzięki:

- Sucha skóra

- Pielęgnacja suchej skóry

- Szampon