Świąteczna Omenaa w Ghanie

Omenaa Mensah, serce i mózg fundacji Omenaa Foundation odwiedziła razem ze swoimi współpracownikami podopiecznych w Ghanie.

omena-mensah-w-afryce

Świąteczna wizyta okazała się doskonałą okazją do podarowania dzieciakom chwil radości w postaci wspólnych śpiewów, rozmów i spędzenia mile czasu. Tuż przed wylotem do Afryki Omenaa odwiedziła również przedszkole Akwarella w Piasecznie. Dzieci przygotowały swoim rówieśnikom w Ghanie bożonarodzeniowe, spersonalizowane kartki z życzeniami.

omena-mensah-w-afryce3

Nie zabrakło również świątecznych prezentów. Dzięki uprzejmości sponsorów – firm ZTE, Mattel oraz Bartek, podopieczni Fundacji – dzieci ulicy w Ghanie oraz dziecięca grupa taneczna Moree otrzymały upominki w postaci smartfonów, butów, lalek, plecaków, kosmetyczek i innych zabawek.

omena-mensah-w-afryce4

Jednak, co warte podkreślenia, największym szczęściem dla takich dzieci jest możliwość zdobywania edukacji. Dlatego też Omenaa Foundation, przy współpracy z fundacją Hatima, stworzyła specjalny serwis internetowy omenaa.pl/pl/.

omena-mensah-w-afryce2

W planach Fundacji jest również kolejny, ważny i duży projekt – stworzenie na szeroką skalę profili pracowników społecznych, którzy mogliby otaczać całodobową opieką swoich podopiecznych z okolic Akry, zapewniając im  podstawowe warunki do godnego życia i stwarzając dostęp do powszechnego kształcenia.