Świąteczne last-minute poradnik stylisty home&you

Na chwilę przed Bożym Narodzeniem lista codziennych zadań wydaje się nie mieć końca: zrobić zakupy, zapakować prezenty, kupić lampki, ubrać choinkę, przygotować nakrycie stołu, ozdobić wnętrza. Stylista marki home&you podpowiada, jak w szybki i pomysłowy sposób poradzić sobie z niektórymi z nich.

Kolekcja swiąteczna home&you 6
Świąteczne last-minute poradnik stylisty home&you

Pakowanie prezentów

Chcąc sprawić najbliższym jeszcze więcej radości, warto pomyśleć o wyjątkowym opakowaniu świątecznych prezentów. Jeśli nie mamy już wiele czasu, skorzystajmy z akcesoriów, które na pewno znajdziemy w domu. – Zamiast zwykłej torebki użyjmy szarego lub białego papieru, przewiążmy prezent wstążką (może być również sznurek), a następnie przyklejmy na środku małą gałązkę igliwia i inne ozdoby, np.: cynamonową laskę, plasterek suszonej pomarańczy, szyszkę lub choinkową zawieszkę w kształcie gwiazdy. Możemy również dodać kolorowego pierniczka z imieniem obdarowanej osoby – podpowiada Hanna Maruta, główna stylistka marki home&you.

Strojenie choinki

Ozdoby choinkowe służą nam najczęściej przez kilka lat, nie oznacza to jednak, że co roku nasze drzewko musi wyglądać tak samo. Zmieniając jedynie kilka elementów, możemy uzyskać zupełnie inny efekt. – Ciekawą odmianą są zawsze nowe światełka. Łańcuch lampek w kształcie np. gwiazdek lub małych latarenek będzie rozświetlał i zdobił całe drzewko. Możemy także dodać kilka uroczych zawieszek, przy bombkach przywiesić atłasowe kokardki, a tradycyjną gwiazdę na czubku zastąpić pięknym aniołem – podpowiada stylistka marki home&you.

Dekorowanie wnętrz

Oprócz choinki i stołu możemy także przygotować inne dekoracje, aby świąteczna atmosfera wypełniła całe mieszkanie. – Sprawdzą się zarówno tradycyjne rozwiązania: wianek zawieszony na drzwiach, lampion ze świecą w oknie czy jemioła ozdobiona malutkimi bombkami, jak i nietypowe pomysły. Możemy na przykład na gałęzi zamocować zawieszki – gwiazdy, bombki, anioły – i umieścić taką dekorację na ścianie czy pomiędzy meblami – dodaje Hanna Maruta z home&you.