Światowa premiera pierwszej powieści J.K. Rowling dla dorosłych

swiatowa premiera ksiazki rowling

Już dziś tj. 27 września odbędzie się światowa premiera pierwszej powieści J.K. Rowling dla dorosłych The Casual Vacancy. Wieczorem autorka spotka się z czytelnikami w Queen Elisabeth Hall w Londynie. Bilety na to spotkanie zostały wyprzedane już dawno.
W czwartek 27 września odbędzie się światowa premiera pierwszej powieści J.K. Rowling dla dorosłych The Casual Vacancy. Wieczorem autorka spotka się z czytelnikami w Queen Elisabeth Hall w Londynie. Bilety na to spotkanie zostały wyprzedane już dawno. W Polsce książka ukaże się 15 listopada pod tytułem Trafny wybór.

Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd.

Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie?

Pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca wielka powieść o małym miasteczku.

W wywiadzie, udzielonym dla „Guardiana”, J.K. Rowling zdradza, że Trafny wybór to jej najbardziej osobista książka, w której można odnaleźć wiele wątków autobiograficznych.

Thursday, 27 September 2012