Sypialnia według zasad feng shiu – zadbaj o własny komfort!

Życie w XXI wieku nie należy do najłatwiejszych. Na co dzień każda z nas zmaga się w wieloma obowiązkami i trudnościami. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o odpowiednią energię panującą w sypialni.

Sypialnia według zasad feng shiu – zadbaj o własny komfort!

To właśnie sen jest najważniejszym czynnikiem regenerującym ciało i umysł. Twoja sypialnie powinna być oazą spokoju. Miejscem, w którym zapominasz o problemach otaczającego świata, a stres i zgiełk miasta zostawiasz za drzwiami. Jak najlepiej zaplanować układ mebli i dobór akcesoriów?

Proponujemy mocno znane, aczkolwiek mało praktykowane zasady feng shiu. Jest to starożytna praktyka planowania przestrzeni w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym. Poniżej kilka zasad, które pozwolą cieszyć się dobrą energią panującą w twojej sypialni.

Pierwsza zasada

Nie daj się dzisiejszej technologii i pozbądź się telewizora z pomieszczenia. Nic nie pochłania bardziej twojego czasu, niż programy telewizyjne. Zamiast oglądać serial lub film – spędź czas ze swoim partnerem. Co jednak najważniejsze – telewizor emituje fale elektromagnetyczne, które są niezdrowe dla człowieka.

Druga zasada

Zrezygnuj z dużych luster. Odbijają one twoją postać, a to może wywoływać zakłócenia snu.

Sypialnia według zasad feng shiu – zadbaj o własny komfort!

Trzecia zasada

Pozbądź się zbędnych przedmiotów. Będąc mamą, żoną, a jednocześnie pracującą kobieta ciężko zadbać o porządek w pokoju. Sprzątasz, odkurzasz, gotujesz, a gdy przyjdzie zająć się własną sypialnią po prostu nie masz już siły. Warto się jednak nie poddawać. Według zasad feng shiu bałagan w sypialni symbolizuje niedokończone sprawy oraz problemy z koncentracją. Co więcej, nieporządek wpływa na jakość snu. Wyrzucaj zbędne rzeczy i utrzymuj porządek, a poczujesz znaczącą różnice. Stworzysz przyjazne miejsce do relaksu i snu.

Czwarta zasada

Najistotniejsze wydaje się być ustawienie łóżka. Powinno ono stać tyłem do ściany, a przed sobą mieć wolną przestrzeń. Zadbaj również o dobrą jakości materaca oraz prześcieradła. Wybierz łóżko wykonane z ciepłych materiałów, np. z drewna.

Sypialnia według zasad feng shiu – zadbaj o własny komfort!

Piąta zasada

Pary są źródłem harmonii. Co to oznacza? Urządzając pokój zawsze wybieraj po dwa przedmioty z tego samego rodzaju.

Szósta zasada

Zadbaj o jakość powietrza. Ciepła część roku sprzyja wietrzeniu pomieszczeń. Bierze się to z tego, iż na dworze jest ciepło i słonecznie. Nie zapominaj jednak o tej czynności również zimą. Możesz także sięgnąć po odświeżacz powietrza, dzięki któremu poprawisz jego jakość oraz zwiększysz zawartość tlenu w pokoju.

Siódma zasada

Zgodnie z założeniami filozofii feng shui, neutralne kolory najlepiej sprzyjają przepływowi energii. Postaw na na kolory kojarzone z naturą (np. kolor beżowy, oliwkowy). Znikąd nie bierze się fakt, iż torreador do wzbudzenia agresji w byku używa pachty w kolorze czerwonym. Jest to kolor mocno pobudzający i  na dłuższą metę drażniący. Użycie odpowiednich barw w kolorystyce poprawi jakość snu. Odnajdziesz również swój wewnętrzny spokój.

Sypialnia według zasad feng shiu – zadbaj o własny komfort!

W łóżku spędzamy około 1/3 życia, więc według feng shui sypialnia zajmuje szczególne miejsce w domu. To o nią powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności. Poświęcając więcej czasu na urządzenie tego pokoju możemy liczyć na lepsze samopoczucie oraz dobrą energię w przyszłości.

Wpis znaleziono dzięki:

- Feng shiu

- Sypialnia

- Dobra energia

  • Sylwia Krusińska

    O kurczę, moja sypialnia spełnia wszystkie wymagania ;D A projekt i wykonanie robiło mi DD Projekt. Rewelacyjnie mi się mieszka więc może rzeczywiście to ma wplyw? Czad!