„Szabasowa dziewczyna” – romantyzm Teatru Żydowskiego

Komedia romantyczna „Szabasowa dziewczyna” jest jedną z najchętniej oglądanych pozycji repertuarowych Teatru Żydowskiego. Ta zabawna i pełna inteligentnego poczucia humoru komedia, szybko została okrzyknięta przez wielu krytyków jedną z najlepszych premier sezonu.

„Szabasowa dziewczyna” – romantyzm Teatru Żydowskiego

Ron jest amerykańskim Żydem w średnim wieku, a Krystyna, to młoda piękna Amerykanka. Ron kocha Krystynę, a Krystyna Rona. Ona chce ślubu ale on, po dwóch rozwodach, boi się małżeństwa i dlatego stwarza pozór, że na przeszkodzie ich związkowi stoi fakt, że Krystyna nie jest Żydówką. Roztropna dziewczyna jednak i na to znajduje rozwiązanie. Postanawia, ku zaskoczeniu Rona, przejść na judaizm. Tu rozpoczyna się pełna humoru, wyboista droga Krystyny do judaizmu. Wraz z Krystyną, widzowie uczą się podstawowych pojęć i zasad kultury i religii żydowskiej. „Szabasowa dziewczyna” to urocza, zabawna komedia romantyczna z „happy endem”.

„Szabasowa dziewczyna” – romantyzm Teatru Żydowskiego

Autorem „Szabasowej dziewczyny” jest amerykański dramaturg Daniel Simon, nauczyciel Woody’ego Allena. Sztukę reżyseruje Marcin Sławiński, którego przedstawienia od lat bawią warszawską publiczność Kwadratu, Komedii i Capitolu. Dobra zabawa gwarantowana.

Wpis znaleziono dzięki:

- Szabasowa dziewczyna

- Daniel Simon

- Woody Allen