Szklane ławy do salonu – na jaki model warto się zdecydować?

Wybór idealnej szklanej ławy do pokoju dziennego może być kluczowy dla całej aranżacji wnętrza. Warto zastanowić się zatem nad stylem, funkcjonalnością i indywidualnymi preferencjami, tak, aby znaleźć model, który doskonale wpisze się w charakter naszego salonu. W artykule dowiemy się, na co zwrócić uwagę, zapoznając się z asortymentem szklanych ław w internetowych sklepach meblowych!

Szklane ławy do salonu
Szklane ławy do salonu – na jaki model warto się zdecydować?

Szklane ławy – jaki materiał?

W trakcie poszukiwań szklanej ławy do salonu w renomowanych sklepach meblowych istnieje często wybór między materiałami giętymi a hartowanymi – obie opcje oferują swoje unikalne cechy. Przykładowo, szkło gięte charakteryzuje się większą elastycznością oraz łatwością obróbki, umożliwiając produkcję ławy szklanej o finezyjnych, asymetrycznych kształtach. Natomiast, blaty ze szkła hartowanego zazwyczaj są trwalsze i przyjmują postać bardziej klasycznych rozwiązań, typu okrągłych, kwadratowych i prostokątnych blatów.

Szklana ława – jaka wytrzymałość?

Kiedy wybieramy ławy do salonu nowoczesne, szklane, istotnym aspektem jest także ich wytrzymałość. Szkło hartowane wyróżnia się większą grubością i odpornością na uderzenia w porównaniu do szkła giętego, co czyni je mniej podatnym na uszkodzenia. Oczywiście, żaden materiał nie jest całkowicie odporny na usterki, ale mimo wszystko ten hartowany jest trudniejszy do stłuczenia i wymaga od nas większego wysiłku w ramach realizacji wspomnianego celu.

Różnice są również zauważalne w momencie faktycznego rozbicia się tworzywa sztucznego. Szkło hartowane rozpada się na małe, opływowe kawałki, natomiast szkło gięte pęka na większe fragmenty z ostrymi krawędziami. To sprawia, że szkło hartowane nie tylko jest mocniejsze, ale także bezpieczniejsze w przypadku ewentualnego uszkodzenia.

Stoliki szklane kawowe – jaki design?

Szklane ławy do salonu oferują nie tylko ochronę domownikom, ale także stanowią istotny element aranżacji salonu, dostosowany do różnych stylów wnętrz.

Zatem motyw glamour dostępny w popularnych sklepach meblowych może charakteryzować się lśniącymi powierzchniami, zdobieniami, a także często metalowymi detalami w kontekście ław do pokoju dziennego. Stąd stoliki szklane kawowe będą najczęściej przyjmować postać kwadratu, prostokąta oraz koła o bardziej lub mniej dynamicznych kształtach. Przykładowo, ława szklana, typu ESCADA A Signal od MeblujDom.pl, posiada blat ze szkła hartowanego, dostępny w dwóch wariantach:

  • odymiony dla złotego stelaża,
  • transparentny dla srebrnego stelaża.

Dzięki solidnej, metalowej konstrukcji o wysokości 40 cm, szerokości 60 cm i długości 120 cm, te ławy szklane mogą olśniewać klientów nie tylko wyglądem, lecz także trwałością, będąc doskonałym uzupełnieniem wnętrza dla miłośników oryginalnych i niebanalnych rozwiązań w stylu glamour.

Z kolei, bardziej klasyczne rozwiązania, jak motywy skandynawskie, cechuje prosta linia, neutralne kolory i oszczędna forma. Stąd w ich przypadku często dominuje jasne drewno, które jest wykonane z solidnych materiałów. Przykładowo, szklana ława A08-2-S od MeblujDom.pl może być dla Was klasyką w nowoczesnym wydaniu. Elegancki blat ze szkła hartowanego o grubości 6 mm, płynnie połączony z nogami w kolorze białym, sprawia, że stolik zachwyca klientów estetyką i funkcjonalnością. Jego dodatkowa, dolna półka szklana o grubości 5 mm to praktyczne miejsce do przechowywania większych lub mniejszych drobiazgów. A solidne materiały wykorzystane do nóg stolika, takie, jak płyta meblowa, gwarantują długotrwałe użytkowanie mebla.

Artykuł partnera