Szukasz projektu na wąską działkę? Zobacz te 4 propozycje

Inwestorzy planujący dziś budowę domu, wiedzą doskonale, że wśród dostępnych na rynku działek w atrakcyjnej lokalizacji dominują wąskie parcele. Tendencja ta dotyczy zwłaszcza dużych miast oraz ich peryferii, gdzie grunt stał się dobrem niezwykle cennym.

Szukasz projektu na wąską działkę? Zobacz te 4 propozycje

Biuro Projektów ARCHON+, posiadające w swojej ofercie liczną i różnorodną kolekcję gotowych projektów, dla Inwestorów zainteresowanych budową na wąskiej działce proponuje dedykowaną kategorię.

W tym artykule przedstawiamy cztery różne projekty domów, które pozwalają dobrze wykorzystać możliwości wąskiej parceli, umożliwią budowę wygodnych domów, przy uwzględnieniu obowiązujących przepisów w zakresie poprawnego posadowienia budynku względem granic działki.

„Dom w sasankach 4”

Szukasz projektu na wąską działkę? Zobacz te 4 propozycje
Szukasz projektu na wąską działkę? Zobacz te 4 propozycje

Chcąc wykorzystać maksymalnie potencjał wąskiej działki, tworzymy projekty domów z myślą o ich optymalnej lokalizacji względem stron świata, która zapewni dobre nasłonecznienie wnętrz, a w rezultacie bardziej ekonomiczną eksploatację. Przykładem tego rodzaju budynku jest nowoczesny, energooszczędny i idealny dla rodziny „Dom w sasankach 4” o powierzchni ok. 109 m2. Za sprawą poddasza zapewni on mieszkańcom dużo przestrzeni użytkowej i urozmaicony program funkcjonalny, który obok czterech sypialni na wyższej kondygnacji zawiera także otwartą strefę dzienną parteru. Na parterze mieści się również gabinet i spiżarnia, uzupełniająca powierzchnię do przechowywania produktów spożywczych. Przekryta dachem dwuspadowym bryła nie jest skomplikowaną konstrukcją, przez co będzie ekonomiczna w budowie, a jej staranne, pełne wdzięku wykończenie zapewnia piękny wygląd.

„Dom w arletach”

Szukasz projektu na wąską działkę? Zobacz te 4 propozycje
Szukasz projektu na wąską działkę? Zobacz te 4 propozycje

Kombinacja ciepłych odcieni drewna z bielą tynków i surową elegancją grafitowych akcentów składa się na styl „Domu w arletach”. Ten z pozoru niewielki budynek z poddaszem kryje w sobie aż sześć pokoi, otwartą strefę dzienną i udogodnienia w postaci spiżarni, garderoby, dwóch łazienek i garażu. Powierzchnia użytkowa domu to ok. 131 m2. O największych atutach domu przekonamy się, patrząc na jego bryłę od strony elewacji ogrodowej, gdzie w rysuje się przestronny taras z miejscem na meble ogrodowe i wyjściem zarówno z salonu, jak i z usytuowanej na parterze sypialni gościnnej. Nad tarasem ciągnie się efektowny balkon z całoszklaną balustradą, do którego jest z kolei dostęp z sypialni na poddaszu. Mocnym akcentem wystroju wnętrza jest obecność drewnianych okładzin i paneli, które nadają całości przytulnego charakteru.

„Dom w papawerach”

Szukasz projektu na wąską działkę? Zobacz te 4 propozycje

Propozycją dla Inwestorów o zdecydowanych gustach jest niezwykle efektowny i utrzymany w stylu nowoczesnym „Dom w papawerach” o powierzchni użytkowej ok. 111 m2. Jego wizytówką są imponujące przeszklenia, doświetlające znakomicie zarówno otwartą strefę dzienną parteru, jak i część prywatną na poddaszu. Estetyczna śmiałość tych rozwiązań idzie w parze z praktycznym rozplanowaniem pomieszczeń w domu, gdzie oprócz strefy dziennej parteru mamy także dostępny przez wiatrołap garaż, a na poddaszu dwie odrębne garderoby przy sypialni rodziców i dwa pokoje dla dzieci. Balkon usytuowany nad strefą tarasową to dodatkowe miejsce letniego wypoczynku. Za sprawą licznych przeszkleń panoramicznych budynek wygląda lekko i efektownie, a jego projekt zainspirowany stylistyką nowoczesnej stodoły harmonijnie wpisuje się w otoczenie.

„Dom w oczarach”

Szukasz projektu na wąską działkę? Zobacz te 4 propozycje
Szukasz projektu na wąską działkę? Zobacz te 4 propozycje

Urodę tej bryły docenią Inwestorzy poszukujący wygodnego domu dla rodziny. Na powierzchni ok. 135 m2 „Domu w oczarach” zaprojektowano bowiem bogaty układ funkcjonalny z wieloma udogodnieniami. Jest wśród nich mieszczący się na parterze gabinet, któremu elegancji dodaje narożne przeszklenie, czyniąc go miejscem idealnym do pracy, a także przyjmowania gości. Niemniej doświetlona i bardzo przestronna jest otwarta strefa z salonem, jadalnią i kuchnią, w której centrum przewidziano dużą wyspę z barkiem śniadaniowym. Wyjątkowy komfort użytkowania zapewnia poddasze, które czytelnie podzielono na dwie części. Pierwsza zawiera dwie bliźniacze sypialnie dla dzieci wraz z garderobą i łazienką, a druga duży apartament rodziców dysponujący odrębną łazienką i garderobą. Pokoje od strony ogrodu mają wyjście na zabezpieczony przeszkloną balustradą balkon. Uzupełnieniem programu użytkowego górnej kondygnacji jest pomieszczenie gospodarcze, w którym swobodnie urządzimy domową pralnię z suszarnią.
Szczegółowe informacje o projektach na www.archon.pl