Eurowizja Junior 2021: jak wypadała Sara James?

19. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci już za nami. Chociaż polskiej reprezentantce nie udało powtórzyć się sukcesu Viki Gabor czy Roksany Węgiel, to i tak skradła serca całej Europy.

Eurowizja Junior 2021
Eurowizja Junior 2021: jak wypadała Sara James? Foto Instagram @sara_james_music

Chociaż w „dorosłej” wersji Eurowizji nasz kraj nie ma się czym pochwalić, to w edycji dziecięcej nadrabiamy aż z naddatkiem. Od kiedy w 2018 roku konkurs zwyciężyła Roksana Węgiel, występy polskich artystek na europejskiej scenie są nieprzerwanym pasmem sukcesów. Gdy ogłoszono, że w tegorocznym współzawodnictwie Polskę reprezentować będzie Sara James, wydawało się, że jest to pewny sposób na kolejny triumf! Młoda piosenkarka znana jest bowiem z 4. edycji „The Voice Kids”, gdzie swoje kariery zaczynały także dwie poprzednie laureatki Eurowizji Junior pochodzące z naszego kraju. Niestety, w odbytym 19 grudnia finale Polce do zwycięstwa zabrakło… 6 punktów.

Kariera Sary James

Sara James, mimo że ma dopiero 13 lat, to może pochwalić się niesamowitymi możliwościami wokalnymi. Dzięki swojemu talentowi udało jej się zwyciężyć „The Voive Kids”. Nie był to jednak koniec osiągnięć młodej artystki. Dziewczyna zaprezentowała się w wyłaniającym reprezentanta Polski na Eurowizję Junior 2021 odcinku „Szansy na sukces”. Dzięki ogromnemu poparciu zarówno jurorów, jak i publiczności, wywalczyła wymarzony bilet na międzynarodowy konkurs. Jak się okazało, nie bez przyczyny – jej występ na francuskiej scenie został bowiem wysoko oceniony. Sara Ewgu-James zdobyła 218 punktów i uplasował się na drugim miejscu. Pokonała ją jedynie reprezentująca Armenię Malena, której przyznano 224 punkty.

Eurowizja Junior 2021

Eurowizja Junior 2021 organizowana była w Paryżu, dzięki zeszłorocznemu triumfowi Francuzki Valentiny. W rywalizacji udział wzięło 19 państw. Oficjalnym sloganem konkursu było „Imagine”, czyli „Wyobraź sobie”. Nawiązywało to do zwycięskiej w 2020 roku piosenki „J’imagine”.