Tam, gdzie powietrze wibruje mantrą

Tam, gdzie powietrze wibruje mantrąW warszawskiej Galerii Indigo Art Racławicka w dniach 13 listopada – 13 grudnia 2008 odbędzie się wystawa zdjęć „Tam, gdzie powietrze wibruje mantrą”. Zdjęcia są owocem podróży artystki fotograf Hanny Łubek do Indii i Nepalu i przedstawiają niepowtarzalną magię miejsc związanych z buddyzmem.

Galeria Indigo Art. Racławicka zaprasza wszystkich ciekawych świata na wystawę artysty fotografa Hanny Łubek zatytułowaną „Tam, gdzie powietrze wibruje mantrą”. Reportaż fotograficzny jest owocem kolejnej podróży autorki do Katmandu. Wystawę będzie można obejrzeć od 13 listopada do 13 grudnia w godzinach otwarcia Galerii, tj. od 11:00 do 20:00. Natomiast w dniach 13-19 listopada, również w godzinach otwarcia Galerii zapraszamy na spotkania z autorką zdjęć, właścicielkami Galerii i gośćmi wystawy przy dobrej kawie i muzyce.

Autorka fotografii podzieliła się swymi wrażeniami z podróży do Indii i Nepalu, przedstawiając niepowtarzalną magię miejsc związanych z buddyzmem. Filozofia buddyjska jest wpleciona od wieków w życie mieszkańców Himalajów i ich okolic. Hanna Łubek w swych pracach potrafiła uchwycić detal, rytm, moment i chwilę, które oddają atmosferę tej kultury. Dla artystki filozofia buddyjska stała się integralną częścią jej życia. Hanna Łubek przyznaje, że w Katmandu czuje się jak w domu. Bliskie są jej miejsca, gdzie każdy wzór, każda forma, każdy kolor mają znaczenie – działają na zasadzie archetypów ludzkiej podstawowej wiedzy i zrozumienia. Artystka na stałe współpracuje z magazynem „Diamentowa droga” oraz organizuje i fotoedytuje międzynarodowe buddyjskie archiwum fotograficzne.

Galeria Indigo Art Racławicka mieszcząca się w Warszawie, przy ul. Racławickiej 99 zrodziła się z pasji i fascynacji właścicielek Galerii Indiami i sztuką indyjską. Jedna z założycielek Galerii, Magdalena Jaśkiewicz wspomina: „pomysł stworzenia Galerii narodził się z wyjazdu turystycznego do Indii. Oczarowanie stylami i wykonaniem mebli przerodziło się w pasję. Teraz, kiedy istnieje już Galeria chcemy, by Indigo Art Racławicka stała się przestrzenią do wymiany informacji międzykulturowej. Stąd wziął się nasz pomysł, by aranżować ciekawe spotkania, spektakle i wydarzenia. Zapraszamy podróżników, artystów, przeróżnych pasjonatów i wszystkich mogących podzielić się swoim spojrzeniem na zjawiska zachodzące w świecie. Mam nadzieję, że na naszej wystawie spotkają się wyznawcy różnych religii i filozofii, w szczególności filozofii buddyjskiej nierozerwalnie związanej z historią Indii.” Galeria Indigo Art Racławicka jest miejscem pełnym ciepła i indyjskich klimatów. Można tu zdobyć wyjątkowe meble i drobiazgi prosto z egzotycznych miejsc.

Thursday, 6 November 2008