To normalne! Enrico Gnaulati

Wracasz do domu. Twoje dziecko szaleje, krzyczy, nie daje się uspokoić. Chcesz odpocząć, odreagować po ciężkim dniu, a tu taki chaos.

To normalne!" E. Gnaultiego
To normalne!” E. Gnaultiego

Co z tym dzieckiem jest nie tak?!

NIC.
Ono też jest zmęczone i musi odreagować.CZAS WRÓCIĆ DO NORMALNOŚCI.

Enrico Gnaulati, doktor psychologii i psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, zauważył, że do jego gabinetu zaczęło trafiać coraz więcej pacjentów z poważnymi diagnozami – ADHD, autyzm, choroba dwubiegunowa.
Tymczasem on widział zwyczajne, fajne dzieci, które na swój sposób starają się poradzić sobie z problemami.

 

To nie jest kolejny poradnik, jak wychować dziecko, a jak lepiej zrozumieć i pomóc swojemu dziecku i sobie. Konkretne rady, jak radzić sobie z dziećmi, kiedy trzeba iść do specjalisty,
a kiedy spędzić więcej czasu z dzieckiem.
Ta książka pokazuje, jak nie przeoczyć problemu i jak nie tworzyć go tam, gdzie go nie ma.
Autor przekonuje, że wiele tak zwanych nietypowych zachowań, czy to u wyciszonego wrażliwego pięciolatka, czy u nerwowego dziesięciolatka, można wytłumaczyć w zupełnie inny sposób –złą dietą, brakiem snu, przechodzeniem przez typowy dla tego wieku bunt.
W przystępny sposób pokazuje, jak radzić sobie z problemami i nie dać się zmanipulować modom kreowanym przez media i firmy farmaceutyczne, których ofiarą padają nasze dzieci. Przekonaj się, że nasze dzieci są normalniejsze, niż nam się wydaje, a problemy z nimi można łatwo rozwiązać.