Trasa koncertowa Maneskin odwołana! Zespół przeprasza fanów

Włoska kapela rockowa miała w tym roku występować w całej Europie. Niestety, COVID-19 pokrzyżował muzykom plany.

Trasa koncertowa Maneskin
Trasa koncertowa Maneskin odwołana! Zespół przeprasza fanów. Foto Instagram @maneskinofficial

Zespół Maneskin zyskał popularność dzięki swojemu występowi w zeszłorocznej Eurowizji. Włosi podbili serca Europejczyków utworem „Zitti e buoni” i wygrali konkurs, zapewniając swojemu krajowi możliwość organizacji następnego wydarzenia – ostatecznie Eurowizja 2022 będzie miała miejsce w Turynie. To jednak był dopiero początek sukcesów młodych artystów. Ich alternatywne brzmienie znalazło swoją drogę nie tylko do rozgłośni radiowych, ale trafiło nawet na TikTok. Piosenka „I Wanna Be Your Slave” przez wiele tygodni nie schodziła z list przebojów Spotify. Nic więc dziwnego, że fani muzyków z wstrzymanym oddechem wyczekiwali na to, by móc wreszcie zobaczyć ulubiony zespół na żywo. Niestety, trasa koncertowa Maneskin została właśnie odwołana.

Trasa koncertowa Maneskin

Maneskin miał się udać w europejską trasę koncertową już w 2022. Ich polscy wielbiciele mogliby się wybrać na występ zespołu szczególnie szybko, bo Włosi mieli zagrać w warszawskiej hali Torwar już 15 lutego. Bilety na to wydarzenie zostały kompletnie wyprzedane. Daty europejskiej trasy Loud Kids on Tour członkowie bandu Victoria, Damiano, Thomas i Ethan ogłosili zaraz po swoim zwycięstwie w finale Eurowizji. Na początku tego roku mieli oni zakończyć występy na arenach własnego kraju. Później, poza Polską, planowali odwiedzić także stolice Anglii, Austrii, Belgii, Czech czy Francji.

Zmiana dat

Koronawirus pokrzyżował zespołowi Maneskin plany. Na ich oficjalnym instagramowym profilu pojawiło się właśnie oświadczenie, w którym muzycy ogłosili przesunięcie trasy koncertowej na późniejszy termin. Przeprosili również zawiedzionych fanów.

Jest nam strasznie przykro, ale musimy niestety przełożyć koncerty we Włoszech oraz całą europejską trasę zaplanowaną na 2022 rok przez sytuację związaną z COVID-19 – wyjaśnił w udostępnionym filmiku wokalista grupy. – Pracowaliśmy nad nimi bardzo ciężko, wszystko było już przygotowane, ale niestety dotarły do nas złe wieści dotyczące nowej pojemności hal koncertowych [w związku z wprowadzanymi regulacjami]. Każdy kraj ma swoje własne zasady, których oczywiście trzeba przestrzegać, ale nie możemy przez to zagwarantować, że wszystkie występy miałyby ostatecznie miejsce. Musimy koncertować w bezpiecznych dla wszystkich warunkach.

Zespół wyraził nadzieję, że nowe daty koncertów pojawią się jak najszybciej i nie później, niż 1. marca.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Måneskin (@maneskinofficial)