Trzeci Bieg Wegański „Łatwiej niż myślisz!” już we wrześniu w Warszawie!

Cel biegu to promocja zdrowego trybu życia i pomoc zwierzętom zgodnie z hasłem przewodnim imprezy - ŁATWIEJ NIŻ MYŚLISZ! W Biegu Wegańskim może wziąć udział KAŻDY, a całemu wydarzeniu przyświeca hasło ŁATWIEJ NIŻ MYŚLISZ – postawić krok na biegowej ścieżce, zaprzyjaźnić się z dietą roślinną i pomagać innym.

2. Bieg Wegański 10.05.2015 Warszawa
Trzeci Bieg Wegański „Łatwiej niż myślisz!” już we wrześniu w Warszawie!

Organizatorzy Biegu Wegańskiego zapraszają wszystkich zwolenników aktywnego trybu życia, zdrowej diety i sympatyków zwierząt na całodniowe wydarzenie, które odbędzie się 26 września na terenie Parku Skaryszewskiego w Warszawie. 3. edycja Biegu Wegańskiego „Łatwiej niż myślisz” jest równocześnie oficjalną imprezą partnerską 37. PZU Maratonu Warszawskiego.

Inicjatywa Run Vegan! ma na celu szeroką promocję świadomego stylu życia. Organizatorzy zachęcają do aktywności fizycznej, zdrowego i etycznego sposobu odżywiania się oraz współdziałania na rzecz zwierząt i środowiska. W tym roku dzięki współpracy z Fundacją Maratonu Warszawskiego wzrasta zasięg komunikacji, a wspólne działania umożliwią dotarcie z tą ideą do szerokiego grona biegaczy.

3. Bieg Wegański odbędzie się na dystansie 5 i 10 km. Trasa została wyznaczona alejami Park Skaryszewskiego oraz – co jest nowością – na terenie przyległych do parku Błoni Elekcyjnych. Każdy uczestnik biegu głównego otrzyma kupon na wegańskie Pasta Party czyli tradycyjny, wspólny posiłek biegaczy.

Nowością w programie jest Rodzinny Bieg Śniadaniowy, w którym udział mogą wziąć wszyscy, bez względu na wiek i kondycję. Trasa o długości ok. 2 km z limitem czasu 45 minut umożliwi nawet relaksacyjny spacer, dając okazję do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu. Na uczestników czekają koszulki, medale i… płatki owsiane na mecie. Po biegu będzie okazja do wspólnego śniadania na trawie, można też będzie kibicować przy kolejnych biegach.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji aspekt charytatywny i pro-ekologiczny imprezy będzie miał bardzo wymierny charakter. Z każdego sprzedanego pakietu startowego na bieg główny organizatorzy przekażą 10 zł na wsparcie schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva!. W pierwszej edycji z pozyskanych środków zostały zakupione całoroczne budy dla psów, natomiast wiosną namiot edukacyjny dla wolontariuszy. Środki zebrane we wrześniu zostaną przeznaczone na zakup siana dla korabiewickich koni.

Dodatkowo 19 września, na tydzień przed Biegiem Wegańskim, odbędzie się wspólne sprzątanie nadwiślańskich ścieżek w ramach akcji „Zabiegam o czystą Warszawę”. Akcję wspiera Dzielnica Wisła i Centrum Komunikacji Społecznej Warszawy. Szczegóły: http://biegweganski.pl/zabiegamoczystawarszawe/

2. Bieg Wegański 10.05.2015 Warszawa
Trzeci Bieg Wegański „Łatwiej niż myślisz!” już we wrześniu w Warszawie!

Organizatorzy umożliwiają udział w biegu z psem, z dodatkową klasyfikacją dla osób z czworonogami. Zachęcają również do przebrania się – najciekawsze stroje zostaną nagrodzone.

Wszyscy chętni będą mogli także wziąć udział w wykładach przygotowanych wspólnie z Fundacją Maraton Warszawski. Eksperci – m.in. dietetyk i kardiolog – opowiedzą o roli diety w leczeniu i utrzymaniu zdrowia oraz jej znaczeniu dla wydolności i regeneracji w sporcie. Będzie można również wziąć udział w warsztatach z fizjoterapeutami.

W ramach imprezy odbędzie się także Targ Wegański z ponad 20 wystawcami. Będzie to wyjątkowa okazja do degustacji ciekawych potraw i odkrywania nowych smaków. Dzięki temu można się będzie od razu przekonać, jak smaczna i różnorodna jest kuchnia roślinna.

Wstęp na targ i wykłady jest bezpłatny. Szczegółowy harmonogram wykładów i lista wystawców wkrótce na stronie www.biegweganski.pl.

Jesienny Bieg Wegański będzie również dniem premiery książki kulinarnej, dedykowanej osobom aktywnym. Tytuł nowej pozycji to „Kuchnia dla biegaczy. Siła z roślin”, a podczas wydarzenia będzie można spotkać się z jej autorami, biegaczami ultra i dietetykiem.