Ukraiński dziennikarz rzuca mocne słowa w stronę Rosjanki na Miss Universe

Miss Ludobójstwa, tak kontrowersyjny przydomek dostała rosyjska reprezentacja w konkursie piękności. Wszystko za sprawą stroju, jaki dziewczyna wybrała.

Ukraiński dziennikarz rzuca mocne słowa w stronę Rosjanki na Miss Universe
Ukraiński dziennikarz rzuca mocne słowa w stronę Rosjanki na Miss Universe

Miss Universe w tym roku odbył się w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w Nowym Orleanie. W konkursie walczyło 80 kobiet, z przeróżnych zakątków świata. Ostatecznie, ten prestiżowy tytuł zdobyła reprezentantka gospodarzy – R’Bonney Gabriel. Tuż za nią jury wyróżniło Amandę Dudamel z Wenezueli, a na trzecim miejscu znalazła się Andreína Martínez pochodząca z Dominikany. W tym roku nasz kraj reprezentowała Aleksandra Klepaczka. Dziewczynie niestety nie udało się dotrzeć do Top16. Kontrowersje wzbudziła jednak obecność modelki pochodzącej z Rosji. To o niej aktualnie zrobiło się naprawdę głośno.

Miss Universe – konkurs bez skrupułów

Mowa tu o Annie Lennikovej. Modelka na konkurs Miss Universe przywdziała strój carycy. Wielu krytyków zgodnie, stwierdziło, że kreacja niewątpliwie nawiązuje do rosyjskiego imperializmu. Stylizacja została stworzona we współpracy z Państwowym Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu. Złota suknia z wysadzanymi elementami, czerwona peleryna, a na głowie mosiężna korona. To te elementy wywołały burzę. ,,To strój gloryfikujący imperializm” – przeczytamy w wielu źródłach.

Miss Ludobójstwa – mocne opinie widzów

Sytuacje skomentował ukraiński aktor i dziennikarz Eugeniusz Diaczkow, mieszkający w Polsce od paru lat.

,,Chciała być królową? Została krwawą hrabiną… Aktualnie największy żart i absurd roku. Bomby lecą nieustannie, a świat pozwala na lśnienie w blasku reflektorów kobiecie, która suknią gloryfikuje potwora, machinę do zabijania ludzi.” – mówi Eugeniusz Diaczkow.

 „Mamy dużo pytań do organizatorów –  gdzie się zgubił mózg po drodze do wygranej USA? Czy show ma teraz większe znaczenie niż etyczne i moralne podejście do sytuacji? Dlaczego nikt, NIKT nie zapytał jej o wojnę! Boją się?” – pyta dziennikarz.