Tam stanęły pierwsze dostępne dla wszystkich drukarki 3D, czyli urządzenia potrafiące nadać masie plastycznej służącej im za tusz niemal dowolny, trójwymiarowy kształt.
O drukarkach 3D słyszeliśmy na wykładach, fascynowało nas, że za ich pomocą drukuje się wyposażenie laboratoriów, implanty, a nawet budynki, ale dopiero w Makerspace przekonaliśmy się sami, że możemy nadać fizyczny kształt najbardziej fantazyjnym pomysłom!
Dlaczego drukujemy muszki? Zastanawialiśmy się jakie przedmioty zainteresują kolegów z Wydziału Fizyki i od razu pomyśleliśmy o muchach. Jako naukowcy i pasjonaci druku 3D wiedzieliśmy też, że możemy przekroczyć ograniczenia powodowane szyciem much z materiału i zaproponować ażurowe, trójwymiarowe wzory inspirowane naturą i techniką. Zaczęliśmy więc drukować muszki przypominające kształtem strukturę grafenu, jądro atomowe, pryzmat czy międzynarodowy symbol radioaktywności.
Modna niepowtarzalność
Wierzymy, że dzięki technologii druku 3D ludzie będą mogli zastąpić masowe produkty, przedmiotami projektowanymi specjalnie dla nich. Dla osób lubiących tworzyć swoje ubrania i ozdoby, jak członkowie naszego zespołu, drukarka okazała się naturalnym uzupełnieniem maszyny do szycia. Naszym zdaniem, indywidualne projekty pozwolą każdemu wyrazić w elementach ubioru swoje zainteresowania, pasje, niepowtarzalny styl. Dlatego ogłaszamy konkursy na pomysły na muchę naszych fanów, najlepsze z nich
projektujemy i włączamy do oferty. W ten sposób powstały muchy inspirowane muzyką, a także jeden z naszych bestsellerów: Mucha EKG.
I to się sprawdza! Otrzymujemy od klientów bardzo pozytywny feedback, nasze muszki niezawodnie budzą ciekawość na imprezach i konferencjach i pomagają wyróżnić się noszącym je osobom.
Naszym zdaniem muszki doskonale pasują kobietom jak i mężczyznom, podobnie jak spinki do mankietów, które wkrótce włączymy do oferty, specjalnie z myślą o paniach projektujemy natomiast kolekcję broszek.
Z czego drukujemy?
Ze względu na troskę o środowisko naturalne zadbaliśmy o to, aby materiał z którego drukowane są produkty był całkowicie biodegradowalny. Ten materiał to polilaktyd, czyli polimer produkowany m.in z mączki kukurydzianej, który w kontakcie z glebą rozkłada się w kilka miesięcy.