Valter Longo „Dieta długowieczności”

Jaki jest sekret długowieczności? Wyjawia go Valter Longo, profesor gerontologii i biochemik, światowej sławy ekspert w zakresie badań nad starzeniem, znany jako guru długowieczności.

Valter Longo „Dieta długowieczności”

 

Jego autorski plan żywieniowy oparty jest na kuchni śródziemnomorskiej (niskobiałkowej i niskocukrowej, obfitującej w zdrowe tłuszcze, warzywa i owoce) oraz okresowych postach, które stosuje się zaledwie 3-4 razy do roku przez kilka dni.

Dieta Valtera Longo to klucz do dłuższego, zdrowszego i bardziej satysfakcjonującego życia. Redukuje tkankę tłuszczową w okolicach brzucha, zapobiega utracie mięśni i kości, odmładza i regeneruje organizm. Chroni przed schorzeniami układu krążenia, cukrzycą, nowotworami, chorobami autoimmunologicznymi i neurodegeneracyjnymi, takimi jak Alzheimer.

Międzynarodowy bestseller prezentujący najważniejsze odkrycia w dziedzinie odżywiania. Potwierdzony klinicznie, rewolucyjny plan żywieniowy wydłużający życie.

Valter Longo „Dieta długowieczności”

Valter Longo

Jest światowym liderem w dziedzinie badań nad starzeniem i chorobami z nim związanymi. Publikował w renomowanych czasopismach naukowych, przedstawiając w nich wyniki swoich badań nad niektórymi podstawowymi genami odpowiedzialnymi za wydłużanie życia oraz rozpoznanie mutacji genetycznej, która chroni ludzi przed najbardziej rozpowszechnionymi chorobami. Po tym jak trzy z jego ostatnich publikacji znalazły się wśród najbardziej znaczących na świecie w dziedzinie biomedycyny, w 2015 r. magazyn „Time” posłużył się nimi do przygotowania nowych wytycznych w zakresie odżywiania i ogłosił go „guru długowieczności”.