Vaser Lipo, a tradycyjna liposukcja

Metoda liposukcji, a popularniej nazywanego zabiegu odsysania tłuszczu polega na odprowadzeniu tkanki tłuszczowej z fragmentów ciała, na których znajduje się ich zdecydowanie za dużo.

Beautiful woman with perfect slim body sits on white background
Vaser Lipo, a tradycyjna liposukcja

Jej tradycyjna forma przy pomocy medycznego skalpela odchodzi powoli do lamusa. W to miejsce pojawiła się nowocześniejsza technika ultradźwiękowej liposukcji – Vaser Lipo.

Oprócz tego wyróżniono także jeszcze jedną metodę pozwalającą na wielowymiarowe modelowanie figury przy pomocy zabiegu Vaser Lipo 3 & 4D. To doskonały sposób na osiągnięcie zadowalających wyników już po wykonaniu wyłącznie 1 zabiegu z użyciem ultradźwięków, coraz częściej i chętniej wykorzystywanych w kosmetologii i medycynie estetycznej.

Różnice między liposukcją ultradźwiękową i chirurgiczną

Istnieje kilka rodzajów liposukcji, która może być wspomagana również przy pomocy urządzeń próżniowych odsysających tłuszcz lub chociażby z wykorzystaniem wiązki laserowej. Najmniej precyzyjną metodą jest natomiast liposukcja mechaniczna, która oprócz rozbijania tłuszczu doprowadzała również do uszkadzania sąsiednich komórek i tkanek. Coraz częściej rezygnuje się już z tej metody, jednak pozostałe nadal są dostępne. Przy tego typu liposukcji stosowano także powszechnie znieczulenie ogólne, co sprawiało, że zabieg ten mógł wiązać się następnie z późniejszymi powikłaniami, a także znacznym obciążeniem organizmu, dla którego pozostawanie pod narkozą jest ogromnym wysiłkiem serca i systemu odpornościowego.

Innowacją w zakresie wykorzystania technologii Vaser Lipo jest możliwość redukcji tłuszczu w miejscach określanych do tej pory przez chirurgów, jako dość ryzykowne do zastosowania tego typu zabiegu. Wykorzystując metodę Vaser Lipo możliwe stało się eliminowanie tłuszczu z obszarów takich jak twarz, szyja i policzki, co do tej pory było niewskazane. Mając jednak pewność, że żadne sąsiadujące z tłuszczem komórki w tych miejscach nie zostaną uszkodzone, liposukcję zaczęto również stosować u pacjentów chcących wymodelować również górny obszar twarzy i wokół niej.

W wyniku tradycyjnej liposukcji częstym skutkiem, który rozczarowywał po zabiegu była pozostająca i rozciągnięta skóra w objętym leczeniem obszarze, którą często trzeba było usuwać operacyjnie. W przypadku Vaser Lipo pozostała skóra jest stymulowana już w momencie zabiegu, przez co staje się jędrna i gładka.

Efekty Vaser Lipo

Efekty Vaser Lipo widoczne są natychmiast, a także po kilku tygodniach po zabiegu. Zadowolone pacjentki najczęściej wymieniają wśród nich:

  •    odsłonięcie partii mięśni wypracowanych w wyniku aktywności fizycznej,
  • wysmuklenie sylwetki i zmiana jej proporcji na bardziej kobiece lub muskularne,
  • poprawa wyników badań mierzących zawartość poszczególnych komponentów tkankowych (tłuszczu okalającego mięśnie, BMI, wody),
  • lepsza wydolność i efekty podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych,
  • zabieg redukuje boczki, złogi tłuszczu skumulowane w obrębie brzucha i ud,
  • wygładza dolną partię ciała, ujędrnia ramiona i wewnętrzną oraz zewnętrzną stronę ud sprawiając jednocześnie, że skóra w tych obszarach jest zdecydowanie bardziej gładka i napięta.

Przeciwwskazania do zabiegu Vaser Lipo

Zabieg Vaser Lipo przeznaczony jest dla dorosłych, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Może być dedykowany dla osób regularnie uprawiających sport, ale niekoniecznie. Mogą się mu poddać osoby, które ogólnie posiadają dobry stan zdrowia. Przyjmuje się, że jest to zabieg, który pozwala wspomóc nasze wysiłki związane z osiągnięciem lepszej sylwetki i wydobywający z niej wszystko, co najlepsze. Zabiegowi nie mogą poddawać się osoby chorujące na przewlekłe choroby związane z układem krążenia, oddechowym, a także cukrzycą.

Przeciwwskazaniem do liposukcji jest również ciąża, szybki i duży spadek masy ciała pacjenta, a także rozstępy na ciele i tendencja do ich powstawania. Ponadto zabiegowi nie powinny poddawać się osoby borykające się z przewlekłymi problemami i chorobami skórnymi.

Zabieg Vaser Lipo dostępny jest w warszawskiej klinice medycyny estetycznej SkinClinic: http://www.skinclinic.pl/.

Artykuł sponsorowany